SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.12.2017 15:19
Sony sprzedało ponad 70 milionów PS4
913V

Sony sprzedało ponad 70 milionów PS4

PlayStation 4 pewnym krokiem idzie w kierunku tytułu najlepiej sprzedającej się konsoli tej generacji i największego sukcesu Sony od czasów PlayStation 2. Firma zdradziła, że do tej pory sprzedano ponad 70 milionów konsol.

PlayStation 4, które zadebiutowało cztery lata temu w listopadzie, sprzedaje się od samego początku wyjątkowo dobrze, bijąc kolejne rekordy popularności i sprzedaży, deklasując konkurenta spod marki Xbox One. Deklasacja jest na tyle potężna, że Microsoft dawno przestawał podawać do wiadomości publicznej sprzedaż swojej konsoli, co łatwo odebrać jako kapitulację.

Czy niedawna premiera Xboksa One X wpłynęła na zainteresowanie PS4? Wątpliwe, zwłaszcza gdy popatrzy się na najnowszą informację wprost od Sony. 70,6 miliona sprzedanych konsol na dzień 3 grudnia 2017 roku. Najlepszy jak dotąd Czarny Piątek w historii Sony przełożył się na tak wspaniały wynik, pokazując, że rynek się jeszcze nie nasycił i ze spokojem możemy czekać na kolejną generację za parę lat.

Sony zdradziło też, że do tej pory sprzedano prawie 619 milionów gier na PlayStation 4, co daje wynik średnio 8,8 gry na jednego gracza. Z tego wyniku, ponad 12 milionów to gry dostępne wyłącznie na PlayStation VR. Samo urządzenie też radzi sobie dosyć dobrze - w rok od premiery sprzedano ponad 2 miliony sztuk,co pozwala osiągnąć i utrzymać Sony pozycję lidera w tym segmencie cenowym.

Sony nie ma zamiaru odpoczywać i nadchodzące premiery bez wątpienia pomogą osiągnąć jeszcze lepszy wynik sprzedażowy. God of War, Spider-man, The Last of Us 2 to pewniaki, po które sięgnie mnóstwo graczy.

Źródło: http://www.sie.com/en/corporate/release/2017/171207.html

Tagi: playstation 4 PlayStation VR sony