Jakub Barwiak Jakub Barwiak 06.12.2017 19:34
Liga Sprawiedliwości z rekordowym wynikiem w Chinach
644V

Liga Sprawiedliwości z rekordowym wynikiem w Chinach

Nie wszystkie wiadomości związane z Ligą Sprawiedliwości są złe. Okazuje się, że widowisko zostało najbardziej dochodowym widowiskiem DC w Chinach.

Liga Sprawiedliwości – delikatnie mówiąc – nie jest udanym projektem DC i Warner Bros. Film może się „pochwalić” 41 procentami pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes, widowisko nie zarobiło również tyle ile oczekiwaliby jego producenci. Nie wszystkie rzeczy dotyczące tego obrazu są jednak złe.

Warner Bros. też rozbija bank

Jak podaje ComicBook film jest najbardziej dochodowym widowiskiem DC w Chinach. Wszystko to dzięki wpływom w wysokości 98,6 mln dolarów. Dla porównania, druga na liście Wonder Woman zgarnęła 90,5 miliona.

Co ciekawe, to nie jedyny rekord jaki zgarnęła Liga poza granicami USA. Film zanotował najlepsze otwarcie hollywoodzkiego obrazu w Brazylii. Łącznie poza granicami USA Liga Sprawiedliwości zarobiła 371,8 miliona dolarów (65,2 procenta zysków).

Mimo rozczarowujących – zwłaszcza w USA – wyników Ligi, Warner Bros. przebił w tym roku granicę 5 miliardów dolarów ze światowych kin. Bez wątpienia jest to świetny wynik, jednak można się zastanowić, czy z udaną Ligą nie osiągnięto by kolejnego miliarda.

Źródło: https://screenrant.com/justice-league-china-box-office-record/

Tagi: dc justice league liga sprawiedliwości warner bros