Jakub Barwiak Jakub Barwiak 30.11.2017 12:48
Mulan. Disney wybrał odtwórczynię głównej roli
416V

Mulan. Disney wybrał odtwórczynię głównej roli

Po rocznych, zakrojonych na szeroką skalę, poszukiwaniach Disney w końcu znalazł aktorkę, która wcieli się w Mulan w aktorskiej wersji ich animacji.

Chińska aktorka Liu Yifei zagra tytułową i główną rolę w Mulan - aktorskiej adaptacji klasycznej chińskiej adaptacji i disneyowskiej animacji o tym samym tytule.

Obsada nowej wersji Króla Lwa

Osoby odpowiedzialne za przesłuchania odwiedziły pięć kontynentów i przesłuchały około 1000 kandydatek do tej roli. Ich wymagania były niezwykle surowe: osoba chcąca zagrać Mulan musiała być biegła w sztukach walki, języku angielskim, oraz co bardziej ogólne – być materiałem na gwiazdę. Ze względu na zgodność z oryginałem, studio skupiło się na poszukiwaniu aktorki chińskiej, bądź chińskiego pochodzenia.

W Liu, Disney znalazł swój kompletny zestaw. Aktorka o niewinnym wyglądzie ma doświadczenie w filmach, w których musiała używać sztuk walki, ponadto płynnie mówi ona po angielsku (część dzieciństwa spędziła w Nowym Jorku). Liu jest również twarzą marek takich jak: Dior, Tissot, Garnier i Pantene.

Reżyseruje Niki Caro, która ostatnio zasłynęła filmem Azyl. Planowana data premiery to 2019 rok.

 

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/disneys-mulan-finds-star-1061585

Tagi: Disney mulan niki caro

Nie przegap