Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 29.11.2017 18:32
Milion urządzeń VR w kwartał - Sony liderem technologii
394V

Milion urządzeń VR w kwartał - Sony liderem technologii

Wirtualna rzeczywistość nie zwalnia, a wręcz nabiera tempa. Technologia cieszy się coraz większą popularnością i sprzedaje lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Wirtualna rzeczywistość powoli zdobywa rynek i wkracza do naszych domów. Sprzęty pozwalające cieszyć się VR radzą sobie lepiej niż kiedykolwiek. Pierwszy raz w historii udało się sprzedać milion zestawów VR w zaledwie jeden kwartał.

One Piece i Fate/Grand Order na VR z nowymi zwiastunami

Firma Canalys przedstawiła jak wynik rozkłada się na poszczególne platformy. Mamy tym samym kolejne potwierdzenie, że Sony ze swoim PlayStation VR jest liderem tej młodej technologii.

  • PlayStation VR - ponad 490.000 egzemplarzy
  • Oculus - 210.000
  • HTC Vive - 160.000

Wyniki pochodzą z lipca, sierpnia i września. PlayStation VR cieszy się największą popularność, ale również Occulus zaliczył zauważalny wzrost. który jest spowodowany obniżką ceny urządzenia. Sony odwala też dobrą robotę w Japonii oferując użytkowników specjalne strefy VR, które pomagają rozpowszechniać wirtualną rzeczywistość i wpływają korzystnie na sprzedaż PlayStation VR.

Powyższe wyniki nie uwzględniają Czarnego Piątku i premiery Skyrim VR, który w Wielkiej Brytanii sprzedawał się lepiej niż debiutująca w tym samym dniu wersja na konsolę Nintendo Switch.

Rok 2018 zapowiada się jeszcze lepiej. PlayStation VR otrzyma kolejne gry. W tym świetnie zapowiadające się Moss, The Inpatient od twórców Until Dawn i Star Child. Na rynek wkroczy również Microsoft, a Occulus wyda zestaw VR niewymagający posiadania komputera. Jeśli więc spodziewaliście się, że technologia podzieli los 3D, to na razie się na to nie zanosi.

PlayStation VR - reklama "Live the game"

 

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2017/11/28/one-million-vr-headsets-ship-in-a-single-quarter-for-the-first-time.aspx?utm_content=bufferfd885&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Tagi: occulus playstation 4 playstation vr Sony wideo

Nie przegap