Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 22.11.2017 14:46
Black Mirror wygląda... średnio. Nowa przygodówka na zwiastunie z rozgrywką
442V

Black Mirror wygląda... średnio. Nowa przygodówka na zwiastunie z rozgrywką

Black Mirror to nowe spojrzenie na serię gier przygodowych, które swój początek miały w 2003 roku. Wydawca gry opublikował nowy zwiastun prezentujący rozgrywkę i niestety najlepiej to nie wygląda.

Black Mirror po raz pierwszy pojawiło się w trakcie tegorocznych targów Gamescom, kiedy to zaprezentowano dość tajemniczy zwiastun. Niemniej, dla wielu fanów gier przygodowych była to dobra wiadomość, bo swego czasu The Black Mirror cechowało się świetnym klimatem i ciekawymi rozwiązaniami w mechanice - w odróżnieniu od typowego przedstawiciela nurtu, nasza postać mogła umrzeć.

Black Mirror w naszej bazie gier

Tak jak pierwowzór, nowe Black Mirror ma być klasycznym przedstawicielem nurtu point 'n' click, który swoje najlepsze lata ma już za sobą. Akcja opowieści rozgrywa się w 1926 roku na terenie Szkocji. Wcielimy się w Davida Gordona, który postara się rozwiązać zagadkę śmierci ojca, który w niewyjaśnionych okolicznościach odebrał sobie życie. Protagonista rozpocznie więc śledztwo, w trakcie którego bliżej pozna cały swój ród oraz ojca, z którym nie utrzymywał zbyt bliskich relacji.

Według zapewnień twórców nie musimy znać oryginalnych gier, aby dobrze bawić się przy nowej wersji Black Mirror. Nawiąże ona nie tylko do poprzedników, ale również do literackich dzieł autorstwa Edgara Allana Poego i Howarda Phillipsa Lovecrafta. Możemy spodziewać się świetnej atmosfery, klasycznej rozgrywki i niestety dość średniej grafiki. Postacie wyglądają nieco plastikowo, ich ruchy przypominają gry z lat dziewięćdziesiątych - ale nie dla każdego musi to być wadą. Jeśli klimat i poziom zagadek będzie odpowiedni, fani gatunku mogą otrzymać fajną perełkę.

Black Mirror - zwiastun z rozgrywką

Black Mirror ma wylądować na PlayStation 4 już za kilka dni - dokładniej rzecz ujmując, w dniu 28 listopada. Powyższy zwiastun pozwoli rzucić okiem na ogólny poziom produkcji. Trzeba przyznać, że ścieżka dźwiękowa i klimat zapowiadają się świetnie. Większość lokacji ma być ponura, a w prowadzeniu śledztwa pomogą nam przeróżne wizje i zjawy.

Tagi: black mirror KING Art Games playstation 4 thq nordic wideo

Nie przegap