Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 20.11.2017 18:28
Devil May Cry Remake, Okami 2 i Dante X Bayonetta. Twórca nie ma nic przeciwko
681V

Devil May Cry Remake, Okami 2 i Dante X Bayonetta. Twórca nie ma nic przeciwko

Hideki Kamiya to wspaniały twórca gier, który spędził wiele lat życia w firmie Capcom. To właśnie jemu zawdzięczamy serię Devil May Cry, pierwsze Okami oraz Bayonetta 1 i 2, które powstały już po odejściu z firmy.

Uzdolniony twórca podzielił się ciekawą wiadomością skierowaną do byłych pracodawców. Okazuje się, że Hideki Kamiya nie miałby nic przeciwko, aby zacząć pracę nad pełnoprawnym Okami 2. Chętnie przygotowałby również gruntowny remake Devil May Cry. Ponownie wspomina także o projekcie, gdzie ikoniczny łowca demonów spotkałby się z wyuzdaną wiedźmą Bayonettą

Twórca Dragon's Dogma i Devil May Cry przeprasza za brak wieści o nowej grze

Hideki Kamiya ma na swoim koncie wiele kultowych pozycji. Poza tytułami wymienionymi powyżej pracował także nad serią Resident EvilViewtiful Joe. Jego kariera z Capcom skończyła się jednak lata temu i od 2006 roku jest współzałożycielem studia PlatinumGames. Kamiya nie miałby jednak nic przeciwko, aby ponownie nawiązać współpracę z Capcom, gdyby firma wyszła tylko z inicjatywą.

Chcę stworzyć od nowa Devil May Cry i Viewtiful Joe lub pracować nad pełnoprawną kontynuacją Okami. Powołanie do życia crossovera, w którym Dante (z Devil May Cry) spotyka się z Bayonettą również byłoby ciekawe. Drogie Capcom, Jeśli macie ochotę pracować z kimś takim jak ja, to pomogę Wam w każdej chwili. Z poważaniem. Wszyscy, pochylcie głowy razem ze mną!

Trudno sobie wyobrazić, aby Capcom nawiązało nagle współpracę z PlatinumGames, ale branża gier zaskakiwała już niejednokrotnie. Kto wie, być może Kamiya będzie miał kiedyś okazję pracować nad jednym z wspominanych projektów. Teoretycznie wszystko zależy od dobrej woli Capcom. Który z przytoczonych pomysłów na gry podoba Wam się najbardziej?

Źródło: http://www.siliconera.com/2017/11/20/hideki-kamiya-wants-viewtiful-joe-dmc-remake-dante-x-bayonneta-crossover/

Tagi: bayonetta Capcom devil may cry hideki kamiya okami PlatinumGames viewtiful joe

Nie przegap