Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 15.11.2017 15:47
Sky - 6 minut z nową grą twórców Podróży
277V

Sky - 6 minut z nową grą twórców Podróży

Sky to podobnie jak Podróż czy Flower jest czymś więcej niż grą - tak przynajmniej utrzymuje twórca wymienionych gier. W Sieci wylądowało nowe wideo, na którym zobaczymy próbkę gry i wysłuchamy komentarza.

Sky to kolejna artystyczna produkcja spod skrzydła Thatgamecompany, czyli twórców Podróży (Journey) czy Flower. Według opisu od samego twórcy jest to społecznościowa gra przygodowa. Choć znów - podobnie jak w przypadku poprzedników, to bardziej przeżycie aniżeli normalna gra.

Głównym założeniem rozgrywki jest przemierzanie fantastycznego świata. Tym razem jednak dochodzi aspekt społecznościowy. Wielu fanów pisało do twórców, iż chciałoby ich gry przechodzić wspólnie z ukochanymi, ale w takiej Podróży interakcje z innymi graczami były ograniczone. Cała gra zaprojektowana była tak, aby trafiła do pojedynczego gracza i wpłynęła na jego emocje. Jednak po prośbach fanów, twórcy zaczęli przyglądać się temu pomysłowi, stąd projekt jakim jest Sky.

Sky zaczynamy jako sylwetka dziecka, ale zmienia się to wraz z rozświetleniem naszej postaci. Jej mocą jest rozświetlanie świata i dowiadywanie się w ten sposób o jego przeszłości. Trafimy też na zagadki, w rozwiązaniu których będą mogli pomóc nam znajomi znajdujący się pobliżu. Tak przynajmniej wygląda to w wersji na telefony z systemem iOS. Gra póki co zapowiedziana została jedynie na te urządzenia, ale bardzo prawdopodobne, że pojawi się również na PlayStation 4. Poniżej znajdziecie wideo z próbką rozgrywki oraz komentarzem twórcy.

Sky - 6 minut z grą

 

Tagi: ios sky thatgamecompany wideo

Nie przegap