Jakub Barwiak Jakub Barwiak 14.11.2017 13:53
Wonder Woman 2 z nową datą premiery
289V

Wonder Woman 2 z nową datą premiery

Wonder Woman 2 pojawi się szybciej w kinach. DC postanowiło nie rywalizować bezpośrednio z Epizodem IX Gwiezdnych Wojen i piękna superbohaterka, podobnie jak Liga Sprawiedliwości, w kinach pojawi się w listopadzie.

Warner Bros. pierwotnie zaplanował premierę Wonder Woman 2 na 13 grudnia 2019 roku, jednak jakiś czas po tym, Lucasfilm ogłosił, iż w grudniu szykuje debiut dziewiątych Gwiezdnych Wojen. Z tego też powodu spekulowano, iż DC i Warner zdecydują o uniknięciu bezpośredniej konfrontacji. Tak też się stało i widowisko zadebiutuje w listopadzie.

Czy uniwersum DC będzie różnorodne?

Co prawda pierwszy film był sukcesem finansowym, jednak trzeba przyznać, że ucieczka przed kulminacją nowej, gwiezdnowojennej trylogii jest rozsądną decyzją. W 2015 roku, Przebudzenie Mocy zaliczyło kilka rekordów w box office, Ostatni Jedi nie pobije tych wyników, jednak spekuluje się, iż zanotuje otwarcie na poziomie 200 milionów dolarów, nie widać żadnych powodów aby Epizod IX również był praktycznie bezkonkurencyjny w zarabianiu góry pieniędzy.

Oczywiście Gwiezdne Wojny wydają się być głównym powodem decyzji o zmianie daty premiery, jednak The Hollywood Reporter spekuluje, iż również listopadowe sukcesy Marvela, zwłaszcza ten ostatni związany z Thor: Ragnarok, skłoniły Warner Bros. do tego, iż warto postawić na taką właśnie datę premiery Wonder Woman 2.

Pierwszy test tej decyzji już za kilka dni, gdy przekonamy się jaką popularnością cieszy się Liga Sprawiedliwości, która w polskich kinach pojawi się już 17-ego listopada.

Źródło: https://screenrant.com/wonder-woman-2-release-date/

Tagi: DC warner bros wonder woman 2

Nie przegap