Jakub Barwiak Jakub Barwiak 10.11.2017 12:03
Disney rusza z ofensywą serialową. Dostaniemy aktorskie Gwiezdne Wojny
328V

Disney rusza z ofensywą serialową. Dostaniemy aktorskie Gwiezdne Wojny

Disney ogłosił, iż planuje stworzenie seriali aktorskich Star Wars i Marvela, które pojawią się na ich platformie streamingowej. Platforma ta ma ruszyć w 2019 roku.

Variety podaje, iż szef Disneya Bob Iger, iż na platformie streamingowej giganta mają zadebiutować seriale aktorskie ze świata Gwiezdnych Wojen i Marvela. Ponadto Disney ma również wyprodukować seriale powiązane z dwiema innymi markami: Potwory i spółka, oraz High School Musical.

Będzie nowa trylogia Gwiezdnych Wojen

Oczywiście na razie nie wiadomo o czym będą nowe seriale wytwórni, biorąc pod uwagę doświadczenie Disneya z produkcją seriali (co prawda we współpracy, ale jednak) Marvela, na tym polu wiemy czego mniej więcej się spodziewać.

Co do drugiej, wielkiej marki pod władaniem Myszki Miki, Lucasfilm i Disney mają praktycznie nieograniczone możliwości co do produkcji serialu z uniwersum Gwiezdnych Wojen, zarówno jeśli chodzi o czas akcji i bohaterów. Aczkolwiek nie zdziwiłoby mnie postawienie na bardziej kameralną produkcję w czasach starej trylogii, co byłoby dobre budżetowo i marketingowo.

Bez wątpienia nowe seriale w świecie Marvela i Gwiezdnych Wojen będą sporym argumentem zachęcającym do sięgnięcia po nową usługę Disneya, dodajmy do tego High School Musical i Potwory i spółka, które zachęcą trochę inną grupę docelową i widzimy, że nowy serwis streamingowy może namieszać na rynku.

Źródło: https://screenrant.com/star-wars-marvel-live-action-series-planned-for-disney-streaming/

Tagi: Disney Gwiezdne Wojny lucasfilm marvel star wars

Nie przegap