Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 07.11.2017 10:58
Need for Speed Payback - przegląd ocen
1128V

Need for Speed Payback - przegląd ocen

Need for Speed Payback za kilka dni pojawi się w sklepach, a w Sieci pojawiają się pierwsze recenzje. I wygląda na to, że mikropłatności trochę grę zepsuły.

Need for Speed Payback miało być powrotem do najlepszych cech serii jeśli chodzi o rozgrywkę. W temacie fabuły, którą większość uważa za niepotrzebną samą w sobie, zdecydowano się na styl znany z nowych filmów spod znaku Szybkich i Wściekłych. W wątku fabularnym czeka nas więc sporo wybuchów, szalonych akcji i dramatów. Obok tego wszystkiego, twórcy umieścili mikrotransakcje, które według pierwszych opinii mogą ujemnie wpłynąć na zabawę.

Need for Speed: Payback. Twórcy bronią mikropłatności

Pierwsze opinie wskazują na to, że Need for Speed Payback mógłby się nawet udać, o ile przymknęlibyśmy oko na kiepską fabułę i przesadzone sceny akcji, które też nie wszystkim przeszkadzają. Z drugiej strony jak się okazuje, mamy grę mocno nastawioną na grind, o czym wspomina redaktor GameSpotu.

Need for Speed powraca silniejsze niż kiedykolwiek. To gra z otwartym światem, świetnym trybem fabularnym i mechaniką przystosowaną do każdego gracza.

Need for Speed Payback zdaje się naturalną ewolucją serii i to dobrze, tym bardziej, że zakończenie sugeruje kontynuację. Ukończenie fabuły zajęło mi 15 godzin, ale warto zauważyć, że poza wątkiem głównym mamy tonę rzeczy do wykonania - przedmioty kolekcjonerskie i zadania poboczne, których nie udało mi się wykonać w tym czasie. Bez większych obaw poświęciłbym drugie tyle na zrobienie tego wszystkiego z uśmiechem na twarzy.

Need for Speed Payback to zręcznościowa gra wyścigowa o wielkich ambicjach, ale zepsuta przez liniowe pościgi policyjne, przerośnięty system ulepszania, okropne dialogi i zbyt wybuchowe sceny akcji. Wydaje się w porządku, wygląda świetnie, ale Payback to kierunek znany z filmów o zemście i to mnie odrzuciło.

Puste i mało inspirujące, a ponadto mocno nastawione na grind. Need for Speed Payback nie jest ani szybkie, ani wściekłe.

Oto, jak prezentują się pierwsze oceny:

  • Areajugones 90/100
  • CGMagazine 80/100
  • PlayStation LifeStyle 80/100
  • Hardcore Gamer 80/100
  • Hobby Consolas 80/100
  • IGN 59/100
  • GameSpot 50/100

O tym jak rzeczywiście jest z Need for Speed Payback, samodzielnie będziemy mogli przekonać się 10 listopada. Poniżej znajdziecie zwiastun premierowy.

Need for Speed Payback - zwiastun premierowy

 

Tagi: Electronic Arts Ghost Games Need for Speed: Payback open critic playstation 4

Nie przegap