Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 02.11.2017 09:59
Sony broni "zbyt brutalnych zwiastunów" pokazanych na PGW 2017
1222V

Sony broni "zbyt brutalnych zwiastunów" pokazanych na PGW 2017

Na tegorocznych targach Paris Games Week 2017 pokazano wiele świetnych zwiastunów. W zasadzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie: od artystycznych gier kierowanych w stronę dzieci, jak i coś skierowanych w stronę dorosłych. Nie wszystkim dziennikarzom się to spodobało.

Tegoroczne Paris Games Week było naprawdę świetne. Sony pokazało wiele interesujących gier należących do przeróżnych gatunków. Nie zabrakło mniejszych, bardziej artystycznych gier, o istnieniu których wcześniej nie wiedzieliśmy. Gwiazdą pokazu okazało się The Last of Us 2 czy Detroit Become Human. Co prawda nie poznaliśmy daty premiery obu gier, ale zaprezentowane zwiastuny mocno zaostrzyły apetyt.

Tutaj znajdziecie wszystkie newsy dotyczące PGW 2017

Najwidoczniej nie wszystkim spodobały się mocno brutalne zwiastuny obu gier. Ekipie prezentującej zwiastuny oberwało się za zbyt dosadne pokazywanie przemocy wobec kobiet i dzieci. W obronie materiałów stanął Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment Europe. To on był gospodarzem pokazu. Sony rzekomo chce sprzedać gry poprzez pokazywanie ekstremalnej przemocy.

W trakcie Paris Games Week 2017 pokazaliśmy wiele różnych gier. Oczywiście The Last of Us jest grą stworzoną przez dorosłych i kierowaną do dorosłych. Nie chcę nic przedwcześnie mówić, ale prawdopodobnie przeznaczone będzie dla użytkowników powyżej 18. roku życia. Są ludzie którzy lubią takie gry. Dorośli lubiący takie gry. Było więc coś dla nich, ale też dla młodszych graczy. Dla przykładu Concrete Genie, w które chciałaby zagrać moja 8-letnia córka.

Zainteresowany dodał jeszcze, że zadaniem Sony jest dostarczenie sprzętu dla deweloperów i upewnienie się, że w dane gry grają odpowiedni ludzie. Poza tym, pokazanie zwiastuna The Last of Us 2 było świetnym sposobem na zakończenie pokazu.

The Last of Us 2 na zwiastunie z PGW 2017

Wygląda więc na to, że niektórzy wciąż nie wiedzą, że istnieją gry kierowane również do młodszych jak i starszych graczy. Gry stają się coraz większe w ogólnym rozeznaniu, ale widocznie nie wszyscy traktują je poważnie. A to przecież nie pierwszy raz kiedy gry są kontrowersyjne czy pełne przemocy.

Detroit: Become Human - zwiastun z PGW 2017

 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/gaming/news/playstations-jim-ryan-defends-last-us-2-trailer-game-made-adults/

Tagi: detroit become human Naughty Dog playstation 4 Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II

Nie przegap