Jakub Barwiak Jakub Barwiak 31.10.2017 13:22
Thor: Ragnarok z piorunującym startem w światowym box office
427V

Thor: Ragnarok z piorunującym startem w światowym box office

Po kiepskim lecie, Hollywood na gwałt potrzebuje dużych sukcesów finansowych, jedną z nadziei na taki sukces jest Thor: Ragnarok.

Nadzieja ta nie była złudna, nowy Thor zagarnął dla siebie około połowę rynku w ostatni weekend. Film zarobił na świecie imponujące 107,6 miliona dolarów, będąc na dobrej drodze aby wyprzedzić swoich dwóch poprzedników, a także Strażników Galaktyki vol. 2 i Doktora Strange’a.

Jedni odnoszą sukcesy, drudzy porażkę.

Film okazał się hitem w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii (15,8 miliona $), Australii (8,4 miliona $) i Brazylii (3,8 milionów $). Dodajmy do tego sukces artystyczny i bez wątpienia szefostwo Marvel Studios może świętować. Co istotne film nie zadebiutował jeszcze na wielu ważnych rynkach, w tym rodzimym. Spekuluje się, iż może on zanotować otwarcie w amerykańskich kinach na poziomie 125 milionów dolarów.

Ponadto Thor: Ragnarok czeka na swoją premierę w Chinach, Japonii, Meksyku, Niemczech i Rosji. Szczególnie interesujące będzie zobaczenie jak poradzi on sobie w Kraju Środka, mimo braku premiery pierwszego Thora w tym kraju, drugi poradził sobie w nim dobrze zarabiając 55,3 miliona dolarów, dzięki czemu Chiny były dla tego obrazu najbardziej dochodowym nieamerykańskim rynkiem.

Tymczasem, my już możemy oglądać nowe widowisko Marvela. Film Taiki Waititiego jest w polskich kinach od 25-ego października.

Źródło: http://movieweb.com/thor-ragnarok-international-box-office-opening/

Tagi: box office disney marvel Thor: Ragnarok

Nie przegap