Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.10.2017 20:12
Concrete Genie - gra w której pomalujemy otaczający nas świat
353V

Concrete Genie - gra w której pomalujemy otaczający nas świat

Pixel Opus, młode studio znane do tej pory z Entwined, zapowiedziało na konferencji swój nowy tytuł - Concrete Genie w którym przejmiemy kontrolę młodego chłopca, tworzącego niesamowite rysunki. Te pomogą mu rozwiązywać zagadki i wyzwania jakie przed nim postawi świat gry.

Pixel Opus to stosunkowo młode studio, które swoją pierwszą grę wydało dwa lata temu. Entwined sukcesu nie odniosło, ale pozwoliło zebrać należyte doświadczenie, które poskutkowało stworzeniem drugiej produkcji - Concrete Genie. Tytuł w którym poczujemy się niczym posiadacze Magicznego Ołówka.

Główny bohater żyje w małym miasteczku, które w większości zostało opuszczone i silnie skażone. Jako ciche dziecko, musi zmagać się z nękającymi go rówieśnikami. Dlatego całą swoją uwagę przenosi na rysunki, które chce ożywić. I w Concrete Genie właśnie to będzie rdzeniem rozgrywki. Korzystając z DualShocka będziemy tworzyli rysunki, które potem ożyją i będą pomagać chłopcu.

Concrete Genie - oficjalny zwiastun gry

Gra tworzona jest na silniku Unreal Engine 4, co skutkuje wyjątkowo ładną grafiką i pięknymi efektami jej towarzyszącymi. Gra ma być przyjazna początkującym, oferować angażujące emocjonalnie doświadczenia i nieść z sobą pewne przesłanie. Jej premierę ustalono na 2018 rok.

Concrete Genie - wywiad z deweloperami gry

 

Tagi: Concrete Genie pgw 2017 Pixel Opus playstation 4 wideo

Nie przegap