Jakub Barwiak Jakub Barwiak 24.10.2017 22:09
Thor: Ragnarok z pierwszą postacią biseksualną w uniwersum Marvela
1303V

Thor: Ragnarok z pierwszą postacią biseksualną w uniwersum Marvela

Thor: Ragnarok pojawi się w kinach już jutro. Okazuje się, że widowisko, chwalone w recenzjach, wyróżnia się nie tylko stylistyką, ale również i kwestią preferencji bohaterów…

Thor: Ragnarok zaprezentuje kinowemu uniwersum Marvela postać Walkirii. Bohaterka ta występuje od lat w komiksach, jako postać biseksualna, okazuje się iż cecha ta została podtrzymana w filmie, co czyni ją pierwszą nieheteroseksualną postacią w MCU. Tessa Thompson, grająca Walkirię, tak skomentowała tę sprawę na Twitterze.

Ona jest bi i nie dba o to co myślą o niej faceci. Świetnie się ją gra.

Thor: Ragnarok okazał się być więc pierwszym filmem Marvela, w którym pojawia się postać LGBT, być może nie będzie on jednak jedynym. Plotkuje się, iż więcej takich postaci pojawi się w Czarnej Panterze. Czyżby szykował się komiksowy Moonlight? ;)

Marvel Studios jest bez wątpienia liderem w kwestii budowy uniwersum filmowego, goniące go DC odpowiedziało jednak pierwszym filmem z superbohaterką. Wonder Woman osiągnęła spory sukces artystyczny i finansowy. Pierwsza biseksualna postać wydaje się być adekwatną odpowiedzią. Czy będzie nią również w box office?

To czy temat seksualności Walkirii zostanie poruszony w filmie, będziemy mogli przekonać się już jutro, gdy Thor: Ragnarok pojawi się w naszych kinach. Reżyseruje Taika Waititi (Dzikie łowy), w obsadzie m.in. Chris Hemsworth, Tom Hiddleston i Cate Blanchett.

Źródło: http://movieweb.com/thor-ragnarok-valkyrie-bi-sexual-marvel-tessa-thompson/

Tagi: disney marvel thor ragnarok

Nie przegap