Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.10.2017 12:27
Gran Turismo Sport - przegląd ocen
2043V

Gran Turismo Sport - przegląd ocen

Gran Turismo Sport ma pojawić się już jutro, a tymczasem w Sieci pojawiają się pierwsze oceny. Nie ma ich wiele, ale sugerują, że nowy kierunek dla serii przyjmie się bardzo dobrze.

Gran Turismo Sport jako najnowsza odsłona kultowej serii zmienia nieco kierunek. Nie będzie już typowej kariery dla jednego gracza, a zamiast tego seria wyzwań i misji mających nas przygotować do wyścigów z innymi graczami. Nie każdemu podoba się ten kierunek, ale bez wątpienia ściganie się z prawdziwymi przeciwnikami jest lepsze od wyprzedzania sztucznej inteligencji jadącej jak po sznurku.

Kolekcjonerka Gran Turismo Sport za 170 tysięcy złotych

W Sieci pojawiły się już pierwsze recenzje. Również z nich wynika, że nowy kierunek nie podoba się każdemu, choć krytycy nie ukrywają, że Gran Turismo Sport ma świetny model jazdy i piękną grafikę. Nie zabrakło jednak wad, które mówią o niemal wiecznym wymogu połączenia z Siecią. Obecny jest problem z niedawno udostępnionego dema, w którym bez połączenia z serwerami niemożliwe było zapisanie postępów. Jak wyglądają pierwsze opinie?

To czy będziesz się dobrze bawić przy Gran Turismo Sport zależy od tego czego oczekujesz od gry wyścigowej. Jeśli szukasz bogatych opcji zabawy dla jednego gracza, nie jest to tytuł dla ciebie. Poza trybem Arcade możesz nauczyć się jak dobrze prowadzić i poszukać w ten sposób wyzwań. To jednak nic w porównaniu z tym co oferowały poprzednie części - czyli zaangażowaniu dla jednego gracza. Jeśli wolisz gry wieloosobowe, to GTS jest dla ciebie. Konieczne będzie nauczyć się jeździć jak zawodowiec, ale gra zapewnia odpowiednie narzędzia ku temu.

Gran Turismo Sport to esencja sportów wyścigowych i w tej kwestii rządzi. Jednak braki w trybach dla jednego gracza sprawiają, że niemal pod każdym względem grę przebija Forza Motorsport 7.

Gran Turismo Sport straciło to co definiowało serię, ale na miejscu tego pojawiło się coś nowego, równie wartościowego.

Wychodzi więc na to, że entuzjaści ścigania się z botami nie mają czego szukać w Gran Turismo Sport. To odważny krok ze strony twórców, bo z pewnością braki te przysporzą znacznie więcej krytyki. Nie ma jednak co ukrywać, że raczej większość graczy woli grać z innymi, więc zapewne mamy tutaj początki czegoś całkiem nowego. Z drugiej strony, granie z innymi wymaga długich nauk i zaangażowania, więc co z tymi, którzy nie mają ochoty szlifować na okrągło swoich umiejętności? Najwidoczniej pozostaje im poszukać innej gry.

  • PowerUP Gaming 95/100
  • Gadgets 360 Ndtv 90/100
  • Worth Playing 80/100
  • GamesRadar+ 80/100
  • Leadergamer 70/100

Gran Turismo Sport ma pojawić się już jutro. Tymczasem poniżej znajdziecie nowy zwiastun w języku polskim.

Gran Turismo Sport - prawdziwy symulator jazdy!

 

Tagi: Gran Turismo Sport open critic playstation 4 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment wideo

Nie przegap