Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.10.2017 09:26
Elex - przegląd ocen i zwiastun premierowy
871V

Elex - przegląd ocen i zwiastun premierowy

Elex zadebiutowało dzisiaj. Z tej okazji twórcy przygotowali specjalny zwiastun, a my przyglądamy się ocenom. Od początku wiadomo, że hit to nie będzie, ale z pewnością grą warto się zainteresować.

Elex to najnowsza gra twórców kultowego Gothica i serii Risen. Twórcy zdecydowali się na pozostawienie trzonu rozgrywki, ale totalną zmianę klimatu decydując się na połączenie postapo, fantasy i science fiction. To udane połączenie, dzięki czemu jeszcze bardziej odczuwalne są skutki przyłączenia się do konkretnej frakcji. Jednak jeśli chodzi o warstwę techniczną mamy tu sporo braków: spadki animacji, błędy w udźwiękowieniu, zawieszanie się. Mimo wszystko to gra jak najbardziej godna polecenia.

Nasza recenzja ELEX

W Sieci pojawiły się już pierwsze recenzje Elex. Jest pomiędzy nimi duży rozrzut. Jednym gra bardzo się podoba, choć nie da się ukryć problemów technicznych czy toporności. Są też jednak tacy, do których najnowsze dzieło Piranha Bytes nie przemawia ani trochę. Obecnie średnia oceny wynosi nieco ponad 60% i raczej niezbyt się to zmieni.

Świetne zadania i jeszcze lepiej wykreowany świat sprawiają, że Elex to najlepsze co stworzyło Piranha Bytes od czasów Gothic 2. Niestety ze wszystkimi jego wadami.

ELEX na wyższych poziomach daje sporo możliwości zabawy, ale gra rozkręca się zdecydowanie zbyt wolno. Minie dużo czasu zanim zrobi na nas wrażenie. To gra, która aż prosi się o mniejszą skalę, ale więcej głębi. Animacje i grafika nie jest zbyt imponująca, ale zdarzają się momenty piękne gdy zdecydujemy się pozwiedzać jaskinie kryjące się w pięknej krainie Edan.

ELEX jest złe niemal pod każdym względem. Jedyne co jest warte uznania to wyjątkowy klimat i fabuła - cieszenie się resztą jest niemal w ogóle niemożliwe.

Opinie mamy za sobą, ale co z ocenami?

  • GamePro 83/100
  • GRYOnline.pl 75/100
  • PS Site 70/100
  • We Got This Covered 70/100
  • IGN Spain 65/100
  • Spaziogames 65/100
  • PlayStation LifeStyle 50/100
  • GamingBolt 50/100
  • GameRevolution 50/100
  • PlayStation Universe 30/100

Jak widać, na ten moment przeważają oceny średnie czy nawet gorsze. Gdyby nie liczne problemy techniczne, mogłaby to być gra w zasadzie dla każdego - no chyba, że komuś nie podobałby się klimat. Elex zadebiutowało dzisiaj, więc po Sieci krąży też zwiastun premierowy.

Elex - zwiastun premierowy

 

Tagi: Elex open critic piranha bytes playstation 4 THQ Nordic wideo