Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 13.10.2017 19:09
Gran Turismo Sport nie ma sobie równych
2514V

Gran Turismo Sport nie ma sobie równych

Gran Turismo Sport wygląda przepięknie - to fakt, z którym trudno dyskutować. Twórcy przez lata dopieszczali swoje dzieło i w pewnych aspektach osiągnęli niemal perfekcję. Mam tutaj na myśli grę świateł i wykorzystanie technologii HDR.

Premiera Gran Turismo Sport to będzie istne święto dla fanatyków motoryzacji i miłośników serii. Kultowy cykl obchodzi już 20 lat, co czyni go jednym z najstarszych jeśli chodzi o gatunek wyścigów i symulacji. Okazuje się, że doświadczenie studia nie poszło na marne. Ekipa z Polyphony Digital udowodniła, że w pewnych aspektach nie da się z nimi konkurować.

Gran Turismo świętuje 20. urodziny - jak wspominacie serię?

Gran Turismo Sport wpadło pod lupę ekspertów z Digital Foundry. Przedstawiciele serwisu są pod ogromnym wrażeniem gry i mówią wprost, ze w ruchu prezentuje się ona fenomenalnie. Tytuł w świetny sposób wykorzystuje nadwyżkę mocy PS4 Pro i działa w dużo wyższej rozdzielczości. Mowa tutaj o jakości 4K uzyskanej za pomocą metody Checkboard. Mało tego - funkcja HDR to coś, czego konkurencja nie jest w stanie zaoferować. Niesamowita jasność przekłada się na cudownie wyglądające oświetlenie. Niestety, aby to dostrzec będziecie musieli posiadać odpowiedni odbiornik. Bez niego poniższy materiał nie zaprezentuje tego, o czym mówią osoby z Digital Foundry.

Gran Turismo Sport - analiza grafiki

Możemy być pewni, że pod względem grafiki Gran Turismo Sport na pewno nie zawiedzie i wytoczy nowe standardy. Wykorzystanie HDR przez twórców to jakość, której na próżno szukać w innych grach i na żywo robi to piorunujące wrażenie. Tytuł posiada również niesamowicie szczegółowe modele samochodów i rozbudowany tryb fotograficzny pozwalający uwiecznić piękno aut. No, ale malkontenci i tak będą narzekać na dwuwymiarowe drzewa.

Źródło: YouTube (Digital Foundry)

Tagi: digital foundry Gran Turismo Sport playstation 4 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment wideo