Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 13.10.2017 10:11
Star Wars Battlefront 2 ma doczekać się lepszego balansu rozgrywki
351V

Star Wars Battlefront 2 ma doczekać się lepszego balansu rozgrywki

Star Wars Battlefront 2 doczeka się zmian w kwestii losowego łupu ze skrzynek i otrzymywania w ten sposób wszelakich usprawnień. Twórcy usłyszeli krytykę i obiecują, że poprawią balans rozgrywki.

Star Wars Battlefront 2 było wymieniane jako jeden z przykładów gier "pay to win" - o wiele lepiej mieli ci, którzy wyłożyli trochę kasy i w ten sposób zyskali dostęp do ulepszeń. Takie zagrania w zasadzie nigdy nie spotykają się z pozytywnym odzewem, zwłaszcza jeśli chodzi o gry wieloosobowe.

Kupowanie skrzynek to hazard, więc dzieci nie powinny się w to bawić

Do czasu premiery Star Wars Battlefront 2 ma się to jednak zmienić, a przynajmniej tak wynika z wypowiedzi twórców. Szukają oni rozwiązania na poprawę balansu rozgrywki, nie tylko jeśli chodzi o poszczególne umiejętności i wyjątkowe cechy danych klas i herosów, ale również jeśli chodzi o pozyskiwanie ulepszeń. Na oficjalnej stronie w notce podsumowującej betę, przedstawiciele EA podziękowali graczom za wsparcie oraz wspomnieli, że w finalnej wersji gry najcenniejsze przedmioty zdobywać będziemy za osiągnięcia podczas rozgrywki. Poniżej znajdziecie najważniejsze cechy wytypowane przez deweloperów.

  • Skrzynki zawierać będą Gwiezdne Karty, kostiumy, emotki i zwycięskie pozy.
  • Gracze mogą zdobywać skrzynki za wykonywanie zadań i inne osiągnięcia w rozgrywce. Drugim sposobem jest kupowanie ich z użyciem wewnętrznej waluty lub Kryształów.
  • Otrzymanie tej samej karty ze skrzynki skutkuje wymianą jej na części zamienne, które można wykorzystywać przy ulepszaniu kart.
  • To jakie karty i części możemy zyskać zależne jest od naszego poziomu doświadczenia.

Poruszono jeszcze temat trybu rozgrywki, w którym wszyscy gracze posiadaliby ten sam zestaw kart o takich samych wartościach - czyli coś dla miłośników równej zabawy. Być może podobny się pojawi. Przedstawiciele EA mówią, że słuchają głosów społeczności, warto więc odzywać się na wszelakich forach czy mediach społecznościowych. Niestety mimo ich zapewnień wychodzi na to, że to co najbardziej denerwuje graczy wciąż będzie obecne. Nierówny balans rozgrywki zwłaszcza przytłacza tych, którzy dopiero zaczynają zabawę. Osobiście uważam, że najlepszym systemem jest ten, w którym każdy z graczy ma od początku to samo bez żadnych ulepszeń i tym podobnych.

Star Wars Battlefront 2 ma się pojawić 17 listopada. Poniżej znajdziecie nasz materiał przedstawiający rozgrywkę z bety.

Star Wars Battlefront 2 - rozgrywka z bety

 

Źródło: https://www.ea.com/en-gb/games/starwars/battlefront/battlefront-2/news/thank-you-beta

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts playstation 4 star wars battlefront 2