Jakub Barwiak Jakub Barwiak 09.10.2017 15:00
To z kolejnym rekordem
710V

To z kolejnym rekordem

To – ekranizacja bestsellerowej powieści z Stephena Kinga okazała się być hitem większym, niż oczekiwano. Mimo kategorii wiekowej R, film pobił kolejny rekord finansowy.

To zostało właśnie pierwszy horrorem w historii, który na amerykańskim rynku uzyskał ponad 300 milionów dolarów przychodu. Jest to więc kolejne, spore osiągnięcie produkcji Warner Bros. Wcześniej uzyskała ona tytuł horroru z najlepszym otwarciem, najbardziej dochodowej ekranizacji twórczości Stephena Kinga, oraz najbardziej dochodowego horroru z kategorią R. To wyprzedziło na tym polu kultowego Egzorcystę z 1973 roku.

To. Sequel z datą premiery

Obraz w reżyserii Andresa Muschiettiego uzyskał również tytuł najbardziej dochodowego horroru na rynku amerykańskim, wyprzedzając Szósty zmysł. Według The Wrap, To przekraczając granicę 300 mln dolarów, dołączyło do wąskiego grona filmów z kategorią wiekową R, którym udało się to osiągnąć. W gronie tym, oprócz horroru, znajdują się Deadpool, Pasja i Snajper.

Dodatkowo filmowi udało się przebić granicę 600 milionów dolarów przychodu globalnego. Patrząc na te, z pewnością imponujące liczby, warto pamiętać o inflacji. Biorąc pod uwagę właśnie to zjawisko, produkcji Warner Bros. brakuje „odrobinę” to gigantów gatunku.

Wystarczy wspomnieć chociażby Szczękach Stevena Spielberga, które w momencie premiery zarobiły 260 milionów dolarów, co przy uwzględnieniu inflacji oznacza oszałamiające 1,1 miliarda dolarów.

Nawet jednak pomijając inflację wyniki osiągane przez To są bez wątpienia imponujące. To czy zasłużone, pozostaje oczywiście kwestią gustu.

Źródło: http://screenrant.com/it-first-horror-film-300-million-box-office/

Tagi: Andres Muschietti It to Warner Bros.

Nie przegap