Daniel Stroński Daniel Stroński 07.10.2017 10:00
Przegląd gier niezależnych #29 - Cubers, 60 Paresecs!, The Witch and the Hundred Knight 2 i inne
320V

Przegląd gier niezależnych #29 - Cubers, 60 Paresecs!, The Witch and the Hundred Knight 2 i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Cubers

Polski projekt Tomasza Dziobka na arenowe walki uzbrojonej kuli z zastępami sześcianów. Cztery areny, wiele pułapek, masa broni i gladiatorska mechanika twin-stick slashera mają być dokładnie tym, czego brakuje graczom szukającym prostego siekania wrogów - nawet jeśli są tylko przestrzennymi figurami geometrycznymi. 

Premiera planowana jest na przyszły rok i pewnie nie będziemy musieli czekać długo, bo gra była dostępna w grywalnej wersji na targach PGA w tym tygodniu.

Cubers - zwiastun

 

60 Paresecs!

Poznańskie studio Robot Gentleman planuje dla nas kosmiczny survival. Po zabawnym 60 Seconds! z postapokaliptyczną Ziemią, tym razem przeniesiemy się poza orbitę naszej planety, szukając niezbędnych zasobów (w 60 sekund, oczywiście) i wykorzystując system wytwarzania przedmiotów, by przetrwać jak najdłużej. Wszystko to w klimatach lat 60., czyli Zimna Wojna i propaganda sukcesu z podróżami na Księżyc.

Gra ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

60 Paresecs! - zwiastun

 

The Witch and the Hundred Knight 2

Kontynuacja przygód Setnego Rycerza na usługach okrutnej wiedźmy Metallii. To RPG akcji raz jeszcze pozwoli nam wziąć udział w dynamicznych starciach, przy czym tym razem sterowanie ma być wygodniejsze, a sam system walki - bardziej taktyczny. Poza tym standard dla japońskiego RPG-a - zboczony i absurdalny humor oraz godziny grindu.

Tytuł został oficjalnie zapowiedziany w Europie i dostaniemy go w przyszłym roku.

The Witch and the Hundred Knight 2 - japoński zwiastun

 

CHAOS;CHILD

Produkcja gatunku visual novel, będąca siostrzaną marką dla STEINS;GATE i opierająca się na zbliżonych popularnonaukowych motywach. Nasza bohaterka, szefowa szkolnego kółka dziennikarskiego Takuru Miyashiro, bada falę morderstw, które przypominają zbliżoną sytuację sprzed 6 lat. Szykujcie się na fale tekstu oraz podejmowanie decyzji wpływających na dalszy przebieg fabuły, ale też na omamy, jakich doświadcza Takuru.

Gra trafi na PS4 i Vitę w przyszłym tygodniu, 13 października. 

CHAOS;CHILD - zwiastun postaci

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: playstation 4 przegląd gier niezależnych wideo

Nie przegap