Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 03.10.2017 09:58
Andrew House odchodzi z Sony po 27 latach
1530V

Andrew House odchodzi z Sony po 27 latach

Sony doczekało się poważnych zmian w składzie. Andrew House nie będzie już przedstawicielem Sony na całym świecie. Zastąpi go John Kodera, który pracuje w firmie od dawna.

Na oficjalnej stronie Sony pojawił się artykuł mówiący o tym, że Andrew House nie będzie już dyrektorem generalnym Sony. House zostanie jednak w Sony Interactive Entertainment do końca roku na posadzie zarządcy. Oto co ma do powiedzenia sam zainteresowany.

Jestem bardzo dumny z tego co stworzyliśmy wspólnie z PlayStation i Sony Interactive Entertainment. Zapewniliśmy ludziom na całym świecie świetny sprzęt do grania i najlepsze gry. (...) PlayStation było ogromną częścią mojego życia przez ponad 20 lat, ale skoro udało mi się osiągnąć tak wielki sukces, czas poszukać nowych wyzwań. Zawsze będę cenił przyjaciół i ludzi, którzy uczynili SIE takim wspaniałym miejscem pracy. Jestem wdzięczny też fanom PlayStation i graczom z całego świata, którzy okazali nam wsparcie. John i reszta w zespole SIE to najwyższa klasa, wiem więc, że przyszłość PlayStation maluje się w jasnych barwach.

Andrew House jest w Sony od 1990 roku, po czym w 1995 roku przeniesiony został do SCE by pomóc globalnie na starcie PlayStation. W marcu '96 został wiceprezesem do spraw marketingu w SCEA, w 2002 awansował na pozycję wiceprezesa SCEA. Funkcję dyrektora generalnego globalnej korporacji Sony przejął w roku 2011. W 2013 roku zaprezentował światu PlayStation 4 wraz z ceną konsoli, która wzbudziła niesamowity entuzjazm u zebranej publiczności.

Teraz stanie się zarządcą w ramach okresu przejściowego, a jego miejsce zajmie John Kodera, który w firmie jest od 1992 roku. Poprzednio pomagał wzmocnić strukturę sieciową usług serwowanych przez Sony. Teraz zamierza poprowadzić dalej wizję Andrew House'a i zadbać o to, aby firma oferowała jak najlepsze usługi. Pozostali przedstawiciele Sony mają bardzo dobre zdanie o następcy dyrektora generalnego.

Źródło: https://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/201710/17-1003E/index.html

Tagi: andrew house john kodera playtation Sony Interactive Entertainment tsuyoshi

Nie przegap