Jakub Barwiak Jakub Barwiak 29.09.2017 23:16
Oficjalnie. Film o Jokerze nie będzie częścią uniwersum DC
546V

Oficjalnie. Film o Jokerze nie będzie częścią uniwersum DC

Od kilku tygodni pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące solowego filmu o Jokerze. Po licznych domysłach i plotkach, w sprawie wypowiedział się Geoff Johns z DC.

Johns – odpowiadający za kształt filmowego uniwersum DC potwierdził, iż powstający film o Jokerze nie będzie częścią DCEU. Oznacza to również, iż w filmie nie pojawi się Jared Leto, który wcielał się w księcia zbrodni w Legionie Samobójców.

Ben Affleck najlepszym Batmanem?

Nowy projekt DC ma opowiadać o początkach Jokera i jego drodze do zostania ikonicznym wrogiem Batmana. Za reżyserię i scenariusz ma odpowiadać Todd Phillips znany z trylogii Kac Vegas. W czasie wywiadu jakiego udzielił Vulture, Johns zdradził, iż film o Jokerze zapoczątkuje całą serię nowych obrazów, nie powiązanych z DCEU. Te niezależne filmy mają być, według niego, świetną możliwością do produkowania samodzielnych adaptacji komiksowych. Zdradził on również, iż kolejne szczegóły zostaną ujawnione wkrótce.

Fakt, iż otrzymujemy w końcu oficjalne informacje o solowym filmie o Jokerze, a w konsekwencji całej linii nowych, niezależnych filmów DC. Daje to nadzieję, iż filmowe DC pod kierownictwem Johnsa wie co robi i ma plan na rozwój swoich komiksowych adaptacji. Jeśli tylko będą one na wysokim poziomie, będziemy to tylko i wyłącznie powód do radości. W obecnym zalewie wielkich, filmowych uniwersów takie samodzielne obrazy mogą być powiewem świeżości.

Nie znamy oczywiście daty premiery widowiska o Jokerze, ani też informacji o innych samodzielnych filmach DC, na razie pozostaje nam cieszyć się obrazami z rozszerzonego uniwersum DC, w tym Ligą Sprawiedliwości, która pojawi się w kinach już w listopadzie.

Źródło: http://screenrant.com/dc-joker-origin-movie-dceu/

Tagi: DC geoff johns Joker warner bros