Jakub Barwiak Jakub Barwiak 26.09.2017 21:34
Blade Runner 2049. Nie możesz doczekać się premiery? Obejrzyj prequele filmu
539V

Blade Runner 2049. Nie możesz doczekać się premiery? Obejrzyj prequele filmu

Blade Runner 2049 – sequel kultowego filmu Ridleya Scotta - już na początku października pojawi się w kinach, jeżeli jednak nie możecie doczekać się jego premiery, w sieci ukazał się właśnie trzeci, ostatni krótkometrażowy prequel tego widowiska.

Blade Runner 2036: Nexus Dawn – pierwsza z krótkometrażówek dzieje się w momencie zniesienia przez rząd prohibicji (zakazu produkcji) replikantów. Główną postacią filmu jest Niander Wallace, w którego wciela się Jared Leto, który ma bezpośredni wpływ na tą właśnie decyzję. Widzimy w nim również nowych replikantów – Nexus 9, którzy pojawią się w Blade Runner 2049.

Nowy Blade Runner z oficjalną kategorią wiekową

Druga z krótkometrażówek nosi tytuł 2048: Nowhere To Run, jej głównym bohaterem jest Sapper – ukrywający się replikant, w którego wciela się, znany ze Strażników Galaktyki, Dave Bautista. Reżyserem zarówno pierwszego, jak i drugiego prequela jest Luke Scott – syn Ridleya. Jego akcja dzieje się – jak wskazuje na to tytuł – rok przed nadchodzącym, kinowym hitem.

Trzeci, najnowszy i ostatni pełnometrażowy prequel to anime reżyserowane przez Shinichirô Watanabe, czyli twórcę kultowego Cowboya Bebopa. Black Out 2022 – bo taki jest jego tytuł – dzieje się, krótko po filmie z 1982 roku i opowiada historię ataku, który doprowadził do tragicznej w skutkach awarii prądu na całej planecie.

Akcja Blade Runner 2049 toczy się 30 lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Głównym bohaterem jest oficer policji Los Angeles, który trafia na istotną informację, od której zależy bezpieczeństwo społeczeństwa. Wydarzenia te zmuszają go do odnalezienia byłego łowcy androidów - Ricka Deckarda. Premiera filmu jest zaplanowana na 6-ego października. Reżyseruje Denis Villeneuve (Nowy początek), w obsadzie znaleźli się m.in. Ryan Gosling, Harrison Ford, Ana de Armas i Jared Leto.

Źródło: http://www.slashfilm.com/blade-runner-black-out-2022-short-film/

Tagi: blade runner 2049 columbia pictures Denis Villeneuve warner bros