Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.09.2017 14:26
Sieciowa rozgrywka priorytetem Square Enix
316V

Sieciowa rozgrywka priorytetem Square Enix

Square Enix opublikowało wyniki finansowe za ostatni kwartał fiskalny w których poza informacja mi o finansach firmy, podzielono się także planami na najbliższe miesiące, a nawet lata.

Najnowszy raport fiskalny Square Enix może być źródłem dobrych informacji. Z niego dowiadujemy się między innymi o wyjątkowym sukcesie NieR: Automata (ponad 2 miliony sprzedanych kopii) i potwierdzeniu prac nad kolejną odsłoną po tym, jak marka awansowała do grona tytułów poważanych. Z drugiej strony, dla wielbicieli przygód dla jednego gracza może powoli malować się przyszłość w czarnych barwach.

Kontynuacja NieRa bliżej. Square szuka pracowników

Square Enix zapowiedziało, że ich przyszłością są gry nastawione na sieciową rozgrywkę oraz tzw. GAAS, czyli gry jako usługi. Do tej pory o tym temacie mówiło się co roku, ale nie znajdowało to potwierdzenia w ostatecznych wynikach sprzedażowych. W tym roku jest inaczej o czym mówi Square w swoim raporcie. Pierwszy raz gry nastawione na sieciową grę są większe niż produkcje skupione wyłącznie na kampanii dla jednego gracza.

W jaki sposób Square widzi podejście do GAAS? W ich rozumieniu, jest to stałe wspieranie tytułu, by gracze otrzymywali stały dopływ nowej zawartości. Najlepszym przykładem jest tutaj Final Fantasy XV będące pionierem nowego podejścia. Początkowo pojawiały się dodatki dla jednego gracza, ale październikowe rozszerzenie wprowadzi tryb sieciowej współpracy, która ma ludzi przyciągnąć na dłużej (a i po pewnym czasie odpowiednio graczy zmonetyzować).

Square uważa, że rynek będzie się rozwijał wyłącznie w tym kierunku i nie można tego trendu zignorować. Nie zdziwmy się więc gdy kolejna odsłona Final Fantasy (albo dowolnej produkcji Square) zawierać będzie rozbudowany tryb sieciowy, a może i nawet skupi się w pełni na nim.

Źródło: http://www.hd.square-enix.com/eng/pdf/ar_2017en.pdf

Tagi: playstation 4 Square Enix

Nie przegap