Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 14.09.2017 16:07
Blizzard powstało dzięki... pożyczce od babci
599V

Blizzard powstało dzięki... pożyczce od babci

Blizzard Entertainment to obecnie jedno z największych przedsięwzięć w branży elektronicznej rozrywki. Jak się okazuje, żeby firma mogła powstać, Mark Morhaime pożyczył od swojej babci 15 000 dolarów.

Blizzard Entertainment to obecnie gigant tworzący najpopularniejsze gry na rynku już od wielu lat. Takie hity jak Diablo, Warcraft czy najnowsze ich dzieło jakim jest bardzo popularne Overwatch. Studio często wyznacza trendy, a nawet jeśli nie, robi po prostu bardzo dobre gry.

Blizzard pracuje już nad nowymi grami

Podobnie jak wiele innych firm Blizzard nie miało łatwo. Uwielbiane przez wielu studio powstało w lutym 1991 roku i żeby było to możliwe, współzałożyciele musieli trochę zainwestować. Wczoraj podczas oficjalnej transmisji z okazji zbliżającego się Blizzconu, jeden z nich ujawnił, że musieli wyłożyć się po 10 000 dolarów. Michael Morhaine, aby móc pokryć swoją część poprosił swoją babcię Mildred o pożyczkę. Ta wynosiła 15 000 dolarów. Karteczka z przypomnieniem o spłacie długu, wciąż znajduje się w oddziale firmy z pamiątkami.

Mike musiał spłacać po 100 dolarów miesięcznie począwszy od 4 lutego 1991 roku. Jego babcia oczywiście nie naliczała mu żadnych odsetek i jak twierdzi sam zainteresowany, zawsze lubiła pomagać. Teraz trudno sobie wyobrazić naszą branżę bez wspaniałych gier, które wyprodukowało to wielkie studio.

Źródło: http://www.pcgamer.com/mike-morhaime-founded-blizzard-thanks-to-a-15000-loan-from-his-grandmother/

Tagi: Blizzard Entertainment

Nie przegap