Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 05.09.2017 17:13
Wolfenstein 2: The New Colossus. Pora powstrzymać nazistów i ratować Amerykę
861V

Wolfenstein 2: The New Colossus. Pora powstrzymać nazistów i ratować Amerykę

Wolfenstein 2: The New Colossus zbliża się do nas wielkimi krokami, więc wydawca nie traci czasu i przedstawia nowy materiał poświęcony grze. Ten ukazuje nam różne oblicza Stanów Zjednoczonych znajdujących się pod okupacją nazistów.

Wolfenstein 2: The New Colossus ponownie kładzie nacisk na intensywną i angażującą kampanię dla pojedynczego gracza. Możemy liczyć na masę strzelania i bezpardonowo ukazaną brutalność. Nie zabraknie oczywiście historii, która w poprzedniku odegrała całkiem istotną rolę. Nawet jeśli pod paroma względami celowo nie traktowała siebie poważnie. Tym razem będzie zresztą podobnie.

Wolfenstein 2: The New Colossus - poznajcie nazistowskiego supermana

Wolfenstein 2: The New Colossus opowie historie nie tylko poprzez klasycznie pojętą fabułę. Środowisko również odegra istotną rolę w narracji. Świat gry przedstawia alternatywną wizję historii, w której naziści wygrali wojnę i zajęli terytorium Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że twórcy ukażą jak na naszych oczach Niemcy starają się stłamsić tożsamość kulturową mieszkańców Ameryki. W końcu cała gra ma się skupić na ratowaniu USA i powstrzymaniu bezwzględnych niemieckich żołnierzy.

Wolfenstein 2: The New Colossus 

Wolfenstein 2: The New Colossus zabierze nas do różnych zakątków Ameryki. Wiemy, że odwiedzimy ulice Roswell i Nowego Orleanu. Każde miasto ma się znacząco różnic pod względem wyglądu i klimatu, a jednocześnie ukazywać wpływ nazistów na lokalne środowisko. W ten sposób Nowy Orlean stał się obskurnym i odgrodzonym gettem. Niemcy postanowili również wytępić język angielski i narzucić na każdego obywatela obowiązkowy wymóg przyswojenia języka niemieckiego. Machina propagandowa powołała również do życia kreskówkę opowiadającą o losach superbohatera imieniem Blitzmensch. Ten nazistowski odpowiednik Supermana walczy z agresywnymi jankesami i żydami.

 Premiera Wolfenstein 2: The New Colossus odbędzie się w dniu 27 października.

Źródło: YouTube (BethesdaSoftworksUK)

Tagi: Bethesda machine games playstation 4 wideo Wolfenstein 2: The New Colossus

Nie przegap