Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 05.09.2017 12:57
Elex bez dodatków, bo te "śmierdzą"
1149V

Elex bez dodatków, bo te "śmierdzą"

Elex nie będzie miało żadnych dodatków. Dlaczego? Prezes studia Piranha Bytes odpowiedzialnego za grę stwierdził, że nie lubią DLC, bo te po prostu śmierdzą.

Elex ma pojawić się stosunkowo niedługo, bo w połowie października. Twórcy zaprezentowali swoją nową grę na tegorocznych targach Gamescom, dzięki czemu mogliśmy po raz kolejny przyjrzeć się rozgrywce. W trakcie targów pojawiła się informacja, że studio już teraz planuje stworzyć kontynuację.

Gamestarcampt
Źródło: http://www.gry-o(...)D=105550

Elex 2 jest już w planach

Podczas wywiadu przeprowadzonego przez GameStar, prezes studia Piranha Bytes wyraził swoją dużą niechęć do dodatkowej zawartości. Tym samym wychodzi na to, że Elex nie będzie miało takowych. Według Björna Pankratza nie pasują one do studia.

Nie lubimy śmierdzących DLC. Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że nie powinno ich być. Nie pasują do naszego studia.

Trzeba przyznać, że to dość odważne posunięcie zwłaszcza w dzisiejszych czasach. A trzeba jednocześnie zaznaczyć, że poprzednia gra studia, czyli Risen 3 miało kilka rozszerzeń. Być może wynikało to z charakteru wydawcy - wcześniej było to Deep Silver, a teraz jest to THQ Nordic. Jeśli wierzyć słowom zainteresowanego, Deep Silver mogło niejako wymusić na deweloperach stworzenie dodatkowej zawartości. Niemniej, możemy się spodziewać, że opowieść w Elex będzie kompletna, podobnie jak reszta zawartości. Z drugiej jednak strony, dobre dodatki nie są złe, nawet jeśli trochę trzeba za nie zapłacić. Dobrym przykładem jest tutaj Wiedźmin 3 ze swoimi dodatkami Krew i Wino oraz Serce z Kamienia.. Wielu graczy mówi, że są jeszcze lepsze od podstawowej gry.

Elex ma pojawić się 17 października tego roku. Poniżej znajdziecie nagranie pochodzące z tegorocznych targów Gamescom. Na naszym rynku gra pojawi się w pełnej wersji językowej.

Elex - nagranie z Gamescom 2017

 

Źródło: http://www.dsogaming.com/news/piranha-bytes-elex-wont-have-any-dlcs-because-they-stink/

Tagi: Elex piranha bytes playstation 4 THQ Nordic

Nie przegap