Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 01.09.2017 11:35
Śródziemie Cień Wojny - zmarły producent upamiętniony w grze
396V

Śródziemie Cień Wojny - zmarły producent upamiętniony w grze

Śródziemie Cień Wojny powstaje już trochę czasu. Producent wykonawczy pracujący przy grze nie doczeka jednak jej premiery, bo niestety zmarł w 2016 roku. Studio Monolith postanowiło upamiętnić go w grze.

Śródziemie Cień Wojny to kontynuacja świetnej gry osadzonej w uniwersum Tolkiena. Druga część ma być pod wieloma względami większa, bardziej dopracowana i po prostu lepsza. Tyczy się to wyjątkowego systemu Nemezis, umiejętności bohatera oraz towarzyszącego mu Upiora czy tego jak działać będzie ekwipunek.

Śródziemie: Cień Wojny - posłuchajcie opowieści orków

Atrakcji jest jednak znacznie więcej. Twórcy szykują znacznie większy, otwarty świat. Bitwy na o wiele większą skalę, w tym zdobywanie fortec i przejmowanie kontroli nad danymi plemionami orków. Skoro jesteśmy już przy systemie Nemezis, będziemy mogli przenieść swoje postępy z poprzednika do Śródziemie Cień Wojny. Świat kształtowany będzie nie tylko przez zamieszkujące plemiona, ale również nasze wybory. Jeśli chodzi z kolei o rozwój postaci, to ten jeszcze bardziej przypominać będzie to co znamy z gier RPG. To co jednak przejdzie większe zmiany to ekwipunek - od teraz każda z broni będzie miała swoje określone właściwości.

Śródziemie Cień Wojny doczeka się oczywiście wielu dodatków czy nawet transakcji - jeśli nie będziemy chcieli z nich korzystać, czeka nas wiele grindu. Niemniej, jeden z dodatków to upamiętnienie producenta wykonawczego Mike'a Forgeya, który w 2016 roku kiedy jeszcze pracował nad grą, przegrał walkę z rakiem. Studio Monolith postanowiło stworzyć podobną jemu postać Forthoga, Pogromcy Orków i w ten sposób dać mu trochę nieśmiertelności. Każde $3,5 z zakupionego dodatku zostanie przeznaczone na rodzinę zainteresowanego. Efekt ich upamiętnienia możecie sprawdzić na poniższym zwiastunie.

Śródziemie Cień Wojny na zwiastunie Forthoga - upamiętnienia zmarłego dewelopera

Śródziemie Cień Wojny ma pojawić się 10 października 2017 roku.

Tagi: Monolith Productions playstation 4 Śródziemie: Cień Wojny Warner Bros. Interactive wideo

Nie przegap