Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.09.2017 02:35
FIFA i NBA 2K grami olimpijskimi?
693V

FIFA i NBA 2K grami olimpijskimi?

FIFA i NBA 2K mają szansę stać się pierwszymi grami olimpijskimi w których rozegrane byłyby spotkania w trakcie Igrzysk Olimpijskich. Potwierdził to prezes Komitetu Igrzysk Olimpijskich.

Temat obecności gier na Igrzyskach Olimpijskich pojawił się kilkanaście dni temu. Osoby związane z Komitetem Olimpijskich przyznały, że  Igrzyska muszą iść za duchem czasu i przyciągnąć do siebie młodsze osoby. Recepta na znikome zainteresowanie Igrzyskami w grupie młodych osób jest prosta - dołączyć e-sport. Do tej pory wydawało się, że wybrane będą najpopularniejsze gry pokroju Counter Strike czy League of Legends. Ale tak się nie stanie. Dlaczego?

Jak przyznaje prezes Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - Thomas Bach - te gry, jak i wiele innych są brutalne i promują agresję. A tego Komitet chce uniknąć, ponieważ jest to sprzeczne z duchem sportowej rywalizacji i wartości, które chce komitet promować.

Chcemy promować postawy pozbawione dyskryminacji i przemocy. Do tego nie pasują gry wideo, które wyłącznie skupiają się na przemocy, zabijaniu i wysadzaniu wszystkiego. Musimy wyznaczyć wyraźną granicę. E-sport, który oddaje w wirtualnym świecie sporty rozgrywane w świecie rzeczywistym jak koszykówka czy piłka nożna jest do rozważenia.

Pozostają więc dwie gry - seria FIFA oraz NBA 2K jako najpopularniejsze gry sportowe, które nie promują przemocy i dyskryminacji. Jest jeszcze PES i NBA Live, ale to zbyt niszowe produkcje. Wzięte pod uwagę ewentualnie mogą też być serie NHL i Madden NFL, ale to zależy od popularności. Prawie na pewno można się spodziewać wyłącznie Fify i NBA 2K.

Decyzja o dołączeniu gier do Igrzysk Olimpijskich sprawi, że zaczęlibyście oglądać transmisję z tego wydarzenia?

Źródło: http://www.scmp.com/news/china/society/article/2108501/violent-video-games-have-no-place-olympics-e-sports-are-still

Tagi: Electronic Arts electronic arts canada fifa fifa 18 igrzyska olimpijskie NBA 2K18

Nie przegap