Daniel Stroński Daniel Stroński 31.07.2017 11:19
Crash Bandicoot kolejny raz liderem sprzedaży!
504V

Crash Bandicoot kolejny raz liderem sprzedaży!

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy wciąż na szczycie! Mimo obecności wyłącznie na jednej konsoli, rudy jamraj sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy jest ostatecznym dowodem na to, jak nostalgia (i porządne podstawy platformowe) działają na sprzedaż. Odświeżona trylogia przygód Crasha sprzedaje się rewelacyjnie, co utrzymuje tytuł już czwarty tydzień po premierze na samym szczycie. W połowie lipca na chwilę Crash został wygryziony przez Final Fantasy XII, ale szybko odzyskał prowadzenie i nie wygląda na to, żeby szykował się do oddania swoje pozycji.

Nasza recenzja gry Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Reszta zestawienia to w większości starsze tytuły AAA, które nieustannie, a w szczególności w okresie wakacyjnym, są rozchwytywane do nadrobienia - m.in. GTA V, Fallout 4, Doom czy Dishonored 2. Mówimy o sprzedaży na Wyspach, więc nie dziwi również nieśmiertelna seria FIFA w pierwszej dziesiątce. Co ciekawe, mimo spadku o jedno miejsce, w ubiegłym tygodniu "siedemnastka" sprzedała się o 42% lepiej niż w poprzednim. Wakacyjna sprzedaż rośnie!

Według danych GfK Chart-Track, pierwsza dziesiątka ostatniego tygodnia w kwestii sprzedaży pudełkowych gier w Wielkiej Brytanii wygląda następująco:

  1. Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy (1)
  2. Splatoon 2 (Switch) (2)
  3. Grand Theft Auto V (3)
  4. Fallout 4 (9)
  5. Doom (12)
  6. Dishonored 2 (16)
  7. Miitopia (3DS) (nowość)
  8. Rugby League Live 4 (nowość)
  9. FIFA 17 (8)
  10. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands (17)

(w nawiasie podano pozycje sprzed tygodnia; wyniki obejmują łączną sprzedaż z wszystkich platformy, na których dana gra jest dostępna)

Źródło: https://www.chart-track.co.uk/?i=2652&s=1111

Tagi: