Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 28.07.2017 19:52
Persona 5 - nadciąga taneczna odsłona gry
547V

Persona 5 - nadciąga taneczna odsłona gry

Persona 5 osiągnęła wielki sukces więc nic dziwnego, że Sega i Atlus planują kuć żelazo póki gorące. Wygląda na to, że firmy szykują się do zapowiedzi nowych projektów związanych z uniwersum!

Persona 5 to niesamowity sukces zarówno pod względem ocen, jak i samej sprzedaży. Atlus słynie z tego, że lubi odcinać kupony od swoich gier tworząc na bazie sukcesu liczne odsłony poboczne. W przypadku Persona 4 otrzymaliśmy dwie bijatyki, dungeon crawlera oraz grę taneczną - te dwie ostatnie otrzymają najwidoczniej kontynuacje.

Persona 5 osiągnęła świetne wyniki sprzedaży

O tym, że Atlus zarejestrowało odpowiednie domeny internetowe informowaliśmy już wcześniej. Teraz firma zaktualizowała te dotyczące potencjalnej kontynuacji Persona Q oraz Persona Dance. Poprzednio strony widniały pod serwerami Onamae, teraz zostały przeniesione i figurują pod nazwą serwerów Atlus. Oczywiście publiczny dostęp został do nich zablokowany, więc nie da się ich odwiedzić.

Persona Q2 byłoby więc kontynuacją gry z gatunku dungeon crawler, która zbierała w jednym miejscu bohaterów Persona 3 i Persona 4 wrzucając ich w trzon rozgrywki przypominający serię Etrian Odyssey. Produkcja sprzedała się słabo i udowodniła, że główna grupa docelowa fanów siedzi jednak na konsolach PlayStation

Persona Dance zapowiada się ciekawiej. Prawdopodobnie byłaby to kontynuacja naprawdę udanego Persona 4 Dancing All Night, ale z bohaterami najnowszej odsłony - Persona 5. Tytuł pojawił się na PS Vita i był grą rytmiczną, ale mógł się pochwalić własną historią wchodzącą w kanon fabuły serii. Reżyser gry wypowiadał się chętnie o przygotowaniu kolejnej części.

Aktualizacja stron może zwiastować, że studia szykują się powoli do zapowiedzi. W 2013 byliśmy świadkami jednoczesnego ogłoszenia kilku projektów z uniwersum Persony, więc możliwe, że Atlus planuje ponownie upiec kilka pieczeni na jednym ogniu. Osobiście najbardziej czekam na potencjalne Persona 5 Arena chociaż studio Arc System Works ma obecnie pełne ręce roboty, więc nie zanosi się na rychłą zapowiedź ich kolejnej bijatyki.

Persona 5 - zwiastun premierowy

Źródło: http://personacentral.com/rumor-new-persona-dancing-game-also-announced-soon/

Tagi: Atlus Deep Silver Persona 5 persona dance persona q2 wideo