Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 13.07.2017 20:28
Theseus - data premiery ustalona
982V

Theseus - data premiery ustalona

Theseus to jeden z ciekawszych tytułów zmierzających na PlayStation VR. Miłośnicy wirtualnej technologii już pod koniec miesiąca zatopią się w greckiej mitologii i stawią czoła przerażającemu wrogowi.

Theseus już w tym miesiącu zawędruje na PlayStation VR. Twórcy ze studia Forge Reply wrzucą nas do mitologicznego świata Grecji w dniu 26 lipca. Wcielimy się w Tezeusza, który jest zamknięty w swoistej pętli i musi się zmierzyć z śmiercionośnym oraz przerażającym Minotaurem.

Theseus - nowa gra na PlayStation VR przeniesie nad do greckiej mitologii

Theseus podobnie jak seria God of War będzie czerpało garściami ze świata greckich mitów. Twórcy zdecydowali się na wykorzystanie Minotaura, bo pragnęli wytworzyć więź między zwykłym człowiekiem a nieśmiertelnym przeciwnikiem, którego nie można pokonać w typowy sposób. Chciano również, aby całość była znajoma dla graczy i przez nich rozpoznawalna. Twórcy biorą więc znany mit, ale tworzą na jego bazie własną historię odbiegającą od materiału źródłowego - ten jest tylko inspiracją dla opowieści szykowanej przez studio. Analogiczna sytuacja ma miejsce z ikonicznym przeciwnikiem.

Theseus - zwiastun premierowy

Wczesna wersja Minotaura była bliższa jego klasycznemu wizerunkowi i przypominała Asteriona - syna Minosa. Podczas wykonywania rysunków uznano jednak, że taki wygląd nie dodaje żadnej wartości do atmosfery gry. Zdecydowano się więc na coś bardziej wykręconego i obcego, coś przerażającego. W efekcie otrzymamy monstrum pokryte tajemniczą, czarną mazią. Studio poszło dalej i wykorzystało ją również w otoczeniu - przemierzany przez nas labirynt będzie mrocznym miejscem również pokrytym dziwną substancją.

Pracownicy chcieli jednak zachować część rozpoznawalnych cech. Dlatego skupiono się, aby ogólna sylwetka potwora przypominała klasycznego Minotaura. Dużą uwagę poświęcono również głowie - chciano ją uczynić tak ikoniczną, jak to tylko możliwe. Ma ona duże znaczenie symboliczne i jest wizerunkiem całej gry. Fakt, że jest ona stworzona z białej kości ma także znaczenie podczas rozgrywki i pomaga lepiej śledzić ruchy monstrum. Twórcy każą też zwrócić uwagę na ułamany róg. Mówią, że to nie jest dzieło przypadku i jest powiązane fabularnie, ale nie zdradzają szczegółów.

Theseus będzie grą akcji skupioną na skradaniu. Zmierzymy się z potężnym Minotaurem - będzie on ślepy, ale jego zmysł słuchu ma być bardzo wyostrzony. Kamera została osadzona w trzecioosobowej perspektywie, co jest rzadko spotykane w przypadku gier VR. 

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/07/13/how-a-greek-legend-was-horrifyingly-reimagined-in-ps-vrs-theseus-releasing-on-26th-july/

Tagi: forge reply playstation 4 playstation vr Theseus wideo