Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 13.07.2017 14:31
Shenmue 3 bez nowych materiałów z gry na Gamescomie?
215V

Shenmue 3 bez nowych materiałów z gry na Gamescomie?

Shenmue 3 pojawi się na tegorocznym Gamescom, ale twórcy nie przewidują na ten moment pojawienia się w strefie rozrywkowej, a raczej w biznesowej.

Shenmue 3 to spełnienie marzeń fanów japońskich gier. Pierwsza część pojawiła się na konsoli Dreamcast i szybko zaistniała w świadomości graczy. Dzisiaj ma status kultowej, ale niestety o popularności nie można tutaj mówić, chyba że tylko w pewnych kręgach. Seria doczekała się też drugiej odsłony, ale ta mimo bardzo dobrych ocen sprzedała się tragicznie, co niemal zabiło serię - niemal, bo jednak po latach fani doczekają się trzeciej części.

Shenmue 3 zmienia logo. Więcej informacji pojawi się na Gamescom

Shenmue 3 zostało opóźnione na 2018 rok, choć wciąż nie ma dokładnej daty premiery - wiadomo jedynie, że mowa tu o drugiej połowie przyszłego roku. To dlatego, że twórcy odkryli nowe sposoby na rozbudowanie i ulepszenie swojej gry. Trudno ocenić postępy ich prac, bo opublikowanych materiałów wiele nie ma - modele postaci, jakieś lokacje.

Ostatnio pisaliśmy, że mogą pojawić się nowe materiały z Shenmue 3, bo twórcy pojawią się na tegorocznych targach Gamescom. Wychodzi jednak na to, że nie do końca możemy na to liczyć, albo po prostu będzie ich mniej. Twórcy zapowiedzieli, że na ten moment planują pojawić się na imprezie w charakterze biznesowym, w strefie, do której mają dostęp jedynie media i przedstawiciele poszczególnych firm. W tej samej wiadomości twórcy mówią jednak o tym, że rozmawiają z organizatorami o tym czy uda im się zorganizować coś bardziej rozrywkowego dla fanów. Szanse więc są, nawet jeśli deweloperzy nie pojawią się na strefie rozrywkowej. Osobiście liczę że coś zaprezentują. Akurat ta gra potrzebuje rozgłosu i potwierdzenia, że coś tam przy produkcji konkretnego się dzieje.

Shenmue 3 prezentuje model jednej z postaci

 

Źródło: http://gematsu.com/2017/07/shenmue-iii-presence-gamescom-2017-limited-business-area

Tagi: playstation 4 Shenmue III Ys.net

Nie przegap