Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.07.2017 14:49
Crash Bandicoot zdeklasował konkurencję w UK
837V

Crash Bandicoot zdeklasował konkurencję w UK

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy w sprzedaży pojawił się na sam koniec czerwca. O tym, że gra sprzedaje się fantastycznie już wiemy od kilku dni. Lepszy start niż Horizon Zero Dawn, braki gier w sklepach - to dowód na to, że gra Activision ma wzięcie.

Brytyjskie media donoszą, że gdyby nie premiera Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, to tamtejszy rynek gier w pudełku zaliczyłby kolejne spadki, co raczej nikogo by nie cieszyło. A tak, pojawił się Crash w atrakcyjnej cenie i ludzie rzucili się do sklepów wykupując grę na pniu. Dzięki zainteresowaniu, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy zaliczyło drugi najlepszy start w tym roku, przegrywając tylko z Ghost Recon Wildlands, deklasując także Horizon Zero Dawn, które do tej pory pochwalić mogło się udanym debiutem.

Dlaczego Crash Bandicoot N. Sane Trilogy wydaje się trudniejsze od oryginału?

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy jest najlepiej sprzedającą się grą czerwca w UK mimo, że w sprzedaży było...dwa dni. W dwa dni sprzedało się tyle pudełek z grą, że drugi na liście najlepiej sprzedających się gier Tekken 7 zaliczył wynik dwukrotnie gorszy. Warto tutaj zaznaczyć, że na początku miesiąca Bandai Namco chwaliło się wyjątkowo udanym startem swojej bijatyki, więc to też nie tak, że konkurencja radziła sobie źle, a Crash skorzystał na ich słabości.

Na Allegro pełno aukcji z grą po 500 złotych. Ale nie ryzykujcie i nie kupujcie gry za taką cenę.

Dzięki grze Activision, 55% gier sprzedanych w UK w czerwcu to produkcje z PS4. Na drugim miejscu jest Xbox One z 28,4% udziału w rynku, a podium zamyka Nintendo Switch z 6,7% sprzedaży gier. Sam segment przychodu z gier pudełkowych wzrósł o 4% do wartości 35,4 miliona funtów. Sprzedaż gier pudełkowych podskoczyła o 9% względem czerwca 2016 do poziomu 1,251,712 sprzedanych sztuk, z czego aż 16% wszystkich gier to tytuły Activision.

Najlepsza 10 gier w czerwcu (pod względem sprzedaży) prezentuje się następująco:

  1. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  2. Tekken 7
  3. GTA 5
  4. Horizon Zero Dawn
  5. Overwatch
  6. DiRT 4
  7. Injustice 2
  8. FIFA 17
  9. WipEout Omega Collection
  10. Rocket League

Wyników sprzedaży nie znamy, wiemy jedynie, że Rocket League znajdujące się na 10 miejscu sprzedało się w 21 tysiącach sztuk.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - oficjalny materiał z PS4 Pro

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-07-06-crash-bandicoot-rescues-uk-retail-market-in-june

Tagi: Activision Crash Bandicoot N. Sane Trilogy playstation 4 Vicarious Visions