Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 27.06.2017 19:10
Sniper: Ghost Warrior 3. Twórcy przyznają się do błędów i porzucają otwarty świat
847V

Sniper: Ghost Warrior 3. Twórcy przyznają się do błędów i porzucają otwarty świat

Sniper: Ghost Warrior 3 okazało się wielką klęską. Twórcy wyciągają lekcję z zaistniałej sytuacji i obiecują zmienić swoje podejście w przypadku tworzenia kolejnych gier.

Sniper: Ghost Warrior 3 delikatnie mówiąc - było ogromną porażką. Gra nie tylko zaliczyła wtopę, ale i odbiła się echem na notowania giełdowych całej spółki CI Games. Twórcy postanowili posypać głowę popiołem i obiecują lepiej planować kolejne projekty.

Sniper Ghost Warrior 3. Nowa aktualizacja eliminuje mnóstwo błędów

Dlaczego Sniper: Ghost Warrior 3 było taką porażką? Ponieważ projekt był zbyt ambitny dla pracowników. Marek Tymiński wypowiedział się na temat sytuacji w jakiej znalazła się gra

Staraliśmy się zbyt mocno dorównać innym grom kategorii AA

Twórcy przyznali się do błędów i stwierdzili, że progi były po prostu zbyt wysokie jak na rozmiar studia i czas przeznaczony na produkcję. Zawiodły kalkulacje - niewielki zespół nie był w stanie stworzyć w takim czasie wielkiej produkcji w otwartym świecie, zachowując przy tym jakość gier AAA. Nieprzemyślana decyzja odbiła się czkawką w dniu premiery. Tytuł cierpiał na koszmarnie długie ekrany wczytywania potrafiące trwać aż 5 minut oraz liczne błędy utrudniające zabawę użytkownikom.

Nauczyliśmy się naprawdę wiele podczas prac nad Sniper Ghost Warrior 3.  Większość z tych rzeczy ukształtowała lepiej utalentowanych pracowników z CI Games i uczyniło całe studio lepszym.

Była to dla nas ogromna lekcja, którą wykorzystujemy już w przypadku naszego kolejnego projektu. Zamierzamy dostarczyć świetną taktyczną strzelankę. Tym razem najwięcej uwagi poświęcamy kwestii rozgrywki.  Skupiamy się na kluczowych mechanikach oraz misjach z głębią pozbawionych pogoni za ogromnymi i otwartymi światami. Chcemy uczynić nasza kolejną grą jeszcze bardziej taktyczną niż Sniper Ghost Warriors 3. Wierzę, że ostatnie trzy lata doświadczenia pełnią wspaniały fundament, na którym możemy wybudować nasz kolejny projekt.

Firma zapowiada jednocześnie, że nie porzuci wsparcia dla Sniper Ghost Warrior 3 i tytuł będzie otrzymywał przez cały rok kolejne aktualizacje. Pozostaje trzymać kciuki i kibicować pracownikom podczas prac nad kolejną grą.

Sniper Ghost Warriors 3 - zwiastun

 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/sniper-ghost-warrior-3-dev-admits-mistakes-will-sc/1100-6451210/

Tagi: CI Games playstation 4 Sniper: Ghost Warrior 3 wideo

Nie przegap