SKLEP
Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 15.06.2017 16:00
Lost Sphear zaprezentowane na E3 - nowe materiały z rozgrywki i informacje
254V

Lost Sphear zaprezentowane na E3 - nowe materiały z rozgrywki i informacje

Lost Sphear to druga gra jRPG od mniejszego studia Tokyo RPG Factory, wspieranego przez Square Enix. Gra pojawiła się na E3, gdzie twórcy mogli podzielić się swoją wizją i kolejnymi materiałami.

Lost Sphear opowie nam historię Kanaty - młodego chłopca, który budzi się z przerażającego snu, po to aby odkryć, że jego rodzinne miasto powoli zanika. Tym samym decyduje się wraz z przyjaciółmi wyruszyć na przygodę swojego życia i uratować świat. Opis brzmi jak typowe jRPG z lat dziewięćdziesiątych, ale taki zamysł mają twórcy - chcą dostarczyć coś nowego, ale podobnego do tego za czym tęsknią, czyli grami takimi jak Chrono Trigger.

Lost Sphear przedstawia postacie i prezentuje system walki

Lost Sphear to tytuł, który można różnie odczytać. Lost odnosi się do tajemniczej siły, ale jednocześnie oznacza to, że coś faktycznie znika. Sphear z kolei nawiązuje do księżyca, ale to pozostać ma tajemnicą, dopóki sami jej nie odkryjemy. Twórcy zaznaczają jednocześnie, że nie trzeba znać ich poprzedniej gry I Am Setsuna, bo obie w żaden sposób do siebie nie nawiązują - przynajmniej fabularnie.

System walki to z kolei połączenie wszystkich znanych i lubianych przez fanów gatunku elementów. Dostaniemy ATB, ale jak sami twórcy lubią określać w wersji 2.0. Całość charakteryzuje się tym, że mamy swobodę ruchów podczas starć - tym samym możemy wybrać miejsce z którego zaatakujemy.

Rozmowa z twórcą Lost Sphear na wideo z E3 2017

Lost Sphear ma pojawić się na początku 2018 roku, ale dokładnej daty premiery jeszcze nie ustalono.

Tagi: e3 2017 lost sphear playstation 4 Square Enix Tokyo RPG Factory wideo