Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 06.06.2017 14:59
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy może być początkiem czegoś nowego
1137V

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy może być początkiem czegoś nowego

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy pojawi się jeszcze w tym miesiącu i potencjalnie spełni marzenia wielu fanów kultowego jamraja. Co więcej, może doczekamy się całkowicie nowej odsłony.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to odnowiona trylogia pierwszych gier z PlayStation One wydanych na przestrzeni lat 1996-1999. Ostatnio pisaliśmy o tym, że twórcy stojący za odświeżeniem jej chcieliby pójść dalej i odnowić w ten sam sposób uwielbiane Crash Team Racing.

Remake Crash Team Racing? Jest na to szansa!

Okazuje się jednak, że twórcy Crash Bandicoot N. Sane Trilogy mają nadzieję, że dostaną szansę na stworzenie całkowicie nowej odsłony. W wywiadzie udzielonym dla Gamespot twórcy podzielili się trudnościami na jakie trafili podczas tworzenia nowych wersji kultowych klasyków i o tym jak dużą satysfakcję czują na widok tego co udało im się osiągnąć.

Dla przykładu – skok Crasha zajął nas na przestrzeni całego projektu. W pewnym momencie wydawało nam się, że się udało, że dobrze oddaliśmy klasyczny skok w nowej fizyce. Pokazaliśmy to jednak najbardziej hardkorowym fanom z naszej załogi i usłyszeliśmy „no, nie wyszło wam”. Mogliśmy skupić się na fanach patrzących przez pryzmat nostalgii, ale chcemy zadowolić też tych, którzy w te gry grają do dzisiaj oraz tych, którzy zagrają po raz pierwszy.

Udzielający wywiadu wspomniał również, że ich zespół jest stosunkowo niewielki, a ponadto nie mieli dostępu do oryginalnych plików - musieli więc wszystko stworzyć od podstaw i jak się okazało, jednym z największych wyzwań było odwzorowanie geometrii poziomów z oryginalnych gier i następnie zaimplementowanie wspomnianego wyżej skakania.

Twórcy czują wielką satysfakcję, tym bardziej że pochwalili ich twórcy oryginałów, czyli Naughty Dog. Jeśli więc nowa trylogia dobrze się sprzeda i "góra" na to pozwoli, Vicarious Visions z przyjemnością stworzy całkowicie nową odsłonę. Chcą, aby Crash Bandicoot pozostał w świadomości graczy pamiętających go z czasów świetności oraz zaistniał w świadomości graczy, którzy spotkają się z nim po raz pierwszy.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy pojawi się 30 czerwca tego roku. Odda nam do dyspozycji trzy pierwsze gry w nowym wydaniu, które cechować będzie wierne odwzorowanie oryginałów, usprawnione sterowanie i czasowe wyzwania w każdej części (wcześniej dostępne tylko w trzeciej). Poniżej znajdziecie zwiastun.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy na oficjalnym zwiastunie

 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/crash-bandicoot-remaster-dev-talks-remaking-classi/1100-6450542/

Tagi: Activision Crash Bandicoot N. Sane Trilogy PlayStation 4 Vicarious Visions