Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 25.05.2017 15:03
CD Projekt RED chwali się swoimi sukcesami finansowymi
690V

CD Projekt RED chwali się swoimi sukcesami finansowymi

CD Projekt RED pochwaliło się swoimi sukcesami finansowymi w pierwszym kwartale tego roku. Dzisiaj na oficjalnym kanale studia wylądowało wideo, na którym wicedyrektor do spraw finansowych komentuje wyniki.

Jak mówi sam Piotr Nielubowicz - wiceprezes do spraw finansowych CD Projekt RED, mimo braku premier, pierwszy kwartał tego był bardzo udany. Spółka wygenerowała ponad 99 milionów złotych i około 45 milionów złotych zysku netto, co jest kolejno o 14% lepszym wynikiem za ten sam okres w poprzednim roku oraz 40% lepszy wynik jeśli chodzi o zysk netto.

Twórca Wiedźmina 3 mówi o swoich najważniejszych grach na PlayStation

Główną zasługą tych bardzo dobrych wyników jest wydany w 2015 roku Wiedźmin 3, który wraz z dodatkami wciąż sprzedaje się świetnie.

Największy udział w przychodach Grupy Kapitałowej CD PROJEKT w pierwszym kwartale 2017 roku miała prezentowana w pozycji Przychody ze sprzedaży produktów wartość uzyskanych tantiem licencyjnych wynikających z kontynuowanej, wysokiej sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami Krew i Wino oraz Serca z Kamienia. Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów Grupy wynikały w największym stopniu ze sprzedaży realizowanej przez platformę GOG.com oraz w mniejszym stopniu ze sprzedaży fizycznych elementów gier (nośniki, pudełka, etc.) przez studio CD PROJEKT RED.

Za sukces odpowiedzialne jest też GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, która mimo iż w pierwszym kwartale nie wyszła z fazy zamkniętych testów beta, zaczęła generować zauważalne przychody. To samo tyczy się platformy GOG.com, która w porównaniu do tego samego okresu z poprzedniego roku wygenerowała o 63% wyższe przychody. Całe sprawozdanie znajdziecie tutaj, a tymczasem zapraszamy na komentarz Piotra Nielubowicza na poniższym wideo.

Komentarz wiceprezesa ds. finansowych CD Projekt RED

 

Źródło: https://www.youtube.com/user/CDPRED/

Tagi: CD Projekt RED wideo