Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.05.2017 23:41
Battlefield 1 i Star Wars Battlefront 2 wprowadzą zmiany w wydawanych DLC
1031V

Battlefield 1 i Star Wars Battlefront 2 wprowadzą zmiany w wydawanych DLC

Electronic Arts w swojej konferencji podczas publikacji wyników finansowych poruszyło temat DLC do Battlefield 1 oraz Star Wars Battlefront 2. W obu przypadkach, gracze poznają nowe podejście EA do wspierania swoich gier. Chociaż w przypadku Battlefielda 1 - w mniejszym stopniu.

Poza Titanfallem 2, Electronic Arts w swoich sieciowych strzelankach stawiało na standardowy model wydawania rozszerzeń co kwartał, oferując dodatkowo usługę Premium, która zapewniała do nich wcześniejszy dostęp, a także inne, mniej znaczące bonusy. Tak było z każdym kolejnym Battlefieldem oraz Star Wars Battlefront. I tak jest z Battlefield 1, chociaż to w pewnym sensie się zmieni, gdyż ten tytuł dla EA i DICE jest poligonem doświadczalnym jeśli chodzi o zmiany.

Battlefield 1 popularniejszy o 50% od Battlefielda 4

Star Wars Battlefront 2 będzie pierwszym tytułem w którym Electronic Arts w pełni odejdzie od modelu "jeden dodatek co kwartał i usługa Premium". Co dokładnie nam zaoferuje firma - jeszcze nie wiemy, gdyż dokładne plany w tym aspekcie poznać mamy dopiero na targach E3. Ale w trakcie konferencji dla inwestorów, EA ujawniło, że to początek większych zmian i mniej więcej nakreśliło kierunek w którym zmierza.

Battlefield 1 nadal oferował będzie usługę Premium oraz osobne dodatki, które EA planuje wydawać co kwartał. Jednak oprócz tego, DICE będzie częściej aktualizowało grę, wypuszczając nowe funkcje, nową zawartość i nowe mapy. Będzie to stopniowo rozszerzane by zapewnić grającym ciągły dopływ nowej zawartości, która nie będzie dzieliła całej społeczności. Stąd też inicjatywa, by osoby z Premium mogły zapraszać do gry na mapach z DLC znajomych, którzy dodatku nie osiadają.

Sugerując się tymi słowami, możemy oczekiwać rozwinięcia tego modelu w Star Wars Battlefront 2. Bez paczek DLC, z ciągle dodawaną, nową zawartością. Droga, którą przyjęło chociażby Overwatch, co grze według osób grających - wyjątkowo służy.

Star Wars Battlefront 2 - oficjalna zapowiedź gry

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1371465

Tagi: battlefield 1 Digital Illusions CE Electronic Arts playstation 4 Star Wars Battlefront 2