Daniel Stroński Daniel Stroński 10.05.2017 19:22
Prey. Analiza techniczna wykazuje brak wsparcia dla PlayStation 4 Pro
1421V

Prey. Analiza techniczna wykazuje brak wsparcia dla PlayStation 4 Pro

Prey zalewane jest wysokimi ocenami ze strony recenzentów, chociaż demo gry ujawniło pewne problemy w wersji na PlayStation 4, m.in. wyjątkowo nieprzyjemnego input laga. Jak gra sprawuje się po premierze "pełniaka"?

Prey jest grą, która zjednała sobie recenzentów i graczy. W recenzjach jako jedyne zarzuty podaje się niedociągnięcia techniczne, doceniając niepokojący klimat, pomysłowe bronie i fabułę. Pytanie tylko, jak daleko sięgają te niedociągnięcia. To sprawdziła niezawodna ekipa z kanału Digital Foundry.

Prey otrzymuje rewelacyjne pierwsze oceny

Przede wszystkim olano posiadaczy konsoli PlayStation 4 Pro. Mocniejsza wersja konsoli Sony nie oddaje lepszej wydajności, pozostawiając graczy z rozdzielczością 1080p w 30 klatkach na sekundę bez spadków. Ponadto nie zlikwidowano problemu input laga, czyli opóźnienia wykonania czynności w grze po wydaniu polecenia na padzie. Co prawda zmniejszono je, ale wciąż jest odczuwalne (co sam mogę potwierdzić, kończąc ogrywać Preya do recenzji). W kość dają również długie czasy wczytywania między lokacjami (40-70 sekund).

Prey - porównanie wersji na PS4, XOne i PC

 

Źródło: YouTube (DigitalFoundry)

Tagi: arkane studios austin Bethesda Softworks PlayStation 4 prey wideo