Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.05.2017 11:58
Final Fantasy XIV - wsparcie dla PS4 Pro za miesiąc
415V

Final Fantasy XIV - wsparcie dla PS4 Pro za miesiąc

Final Fantasy XIV planowane wsparcie dla PS4 Pro ma od kilku miesięcy. Ekipa deweloperska potwierdziła, że pojawi się odpowiednia aktualizacja, która pozwoli grze skorzystać z dodatkowej mocy PS4 Pro. Wiemy już, że aktualizacja pojawi się w czerwcu.

W trakcie transmisji przeprowadzonej w ramach cyklu Live Letter from Producent, Naoki Yoshida ujawnił, że Final Fantasy XIV w pełni wesprze PS4 Pro razem z premierą drugiego dodatku Stormblood. Po pobraniu aktualizacji, gra oferować będzie dwa tryby graficzne na PS4 Pro. Pierwszy zaoferuje najwyższe ustawienia graficzne bez zmian w płynności rozgrywki, która będzie tak jak teraz skakać od 30 do 60 klatek na sekundę w rzadkich przypadkach. Drugi tryb zaoferuje stałe 60 FPS-ów przy niższej rozdzielczości.

Ponad miesiąc darmowego grania w FF XIV na PS3

Warto tu zaznaczyć, że każdy z tych trybów zaoferuje lepszą grafikę niż aktualnie gra może się pochwalić. Więc nawet w trybie z 60 klatkami na sekundę uświadczymy jakościowy skok. Zwiększyć ma się także liczba widocznych w jednym momencie obiektów oraz wyświetlanych jednocześnie postaci w lokacjach.

Tutaj trzeba też napomknąć, że już po odpaleniu trybu Turbo na PS4 Pro, Final Fantasy XIV zyskuje sporo w płynności, pozwalając na granie w minimum 30 stałych klatkach na sekundę w najbardziej zatłoczonych miejscach świata (jak chociażby Idyllshire). Aktualizacja więc zapewni dodatkowe wrażenia wizualne jeśli posiadacie PS4 Pro.

Final Fantasy XIV - zwiastun przedstawiający benchmark gry

 

Tagi: Final Fantasy XIV: Stormblood PlayStation 4 playstation 4 pro Square Enix