Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 30.03.2017 14:53
Prey. Twórcy na nowym wideo przedstawiają ogrom możliwości
379V

Prey. Twórcy na nowym wideo przedstawiają ogrom możliwości

Prey zapowiada się na innowacyjną i ciekawą grę pierwszoosobową. Twórcy udostępnili nowe wideo, na którym wyjaśniają jak działają moce - jeden z podstawowych elementów rozgrywki.

Prey zabierze nas na kosmiczną stację Talos I, na której będziemy zmuszeni do walki o przetrwanie, bowiem stacja została zaatakowana przez obce istoty. W walce o przetrwanie będziemy musieli wykorzystać otoczenie stacji, jej asortyment oraz moce i umiejętności, które nabędziemy z czasem. Twórcy udostępnili właśnie wideo, na którym wyjaśniają na czym polega korzystanie z nich.

Więcej informacji o Prey znajdziesz tutaj.

Prey da graczom wiele możliwości w ulepszaniu swojego bohatera. Dzięki urządzeniu Neuromod, które wyprodukowane zostało przez TranStar - korporację odpowiedzialną za wybudowanie Talos I i całe zamieszanie. Urządzenie o którym mowa pozwala na modyfikowanie mózgu, co umożliwi korzystanie z nowych umiejętności i polepszenie się w tym co już umieliśmy - dzięki niemu będziemy lepiej strzelać, włamywać się do komputerów czy naprawiać przedmioty. Jeśli zdecydujemy się na rozwinięcie umiejętności w naprawianiu, będziemy mogli nie tylko naprawiać zepsuty sprzęt na stacji, ale również ulepszać broń i rozstawiać wieżyczki.

W Prey możemy też skorzystać z umiejętności zwiększających skupienie bojowe. Gdy użyjemy podobnego ulepszenia wszystko wokół zwolni, co pozwoli nam na dokładniejsze zaplanowanie i wykonanie swoich działań. W tym samym czasie nasze ataki staną się bardziej skuteczne. Pojawi się też Psychoskop, który pozwoli na skanowanie przeciwników. Po zeskanowaniu tyfona nabędziemy umiejętności obcej formy życia. Może to być przejęcie kontroli nad inną istotą czy używanie telekinezy.

Twórcy Prey zaprezentowali też na wideo umiejętności, o których była mowa wcześniej. Widzieliśmy już jak wygląda przybieranie formy dowolnych przedmiotów, ale teraz możemy też zobaczyć jak ułatwić przemieszczanie się na inne sposoby - choćby poprzez natychmiastowe przemieszczaniu się na nieduże odległości. Nie zabraknie też umiejętności, która pozwoli na wykonywanie czynności na odległość - nawet w przypadku hakowania komputera.

Prey ma pozwolić na przeżycie tej wyjątkowej opowieści na wiele różnych sposobów. Twórcom zależy na tym, aby oddać graczom ogromną swobodę, aby każdy z nich przeżył ją na swój sposób. Premiera gry zaplanowana jest na datę 5 maja 2017 roku.

Prey - wideo na którym twórcy mówią o działaniu mocy

 

Źródło: https://www.youtube.com/user/BethesdaSoftworksUK

Tagi: arkane studios austin Bethesda Softworks PlayStation 4 prey