Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 03.03.2017 17:49
Cosmic Star Heroine. Poznaliśmy datę premiery
295V

Cosmic Star Heroine. Poznaliśmy datę premiery

Cosmic Star Heroine to niezależna gra turowa z gatunku RPG. Za tytuł odpowiada niewielkie studio Zeboyd Games. Twórcy inspirowali się takimi klasykami jak Chrono Trigger, Suikoden i seria Phantasy Star. Dzisiaj poznaliśmy datę debiutu ich najnowszej gry.

Cosmic Sar Heroine to kolejna gra ufundowana przez społeczność za pomocą serwisu Kickstarter. Twórcy wzorują się na najlepszych i jako punkt odniesienia dla swojej nowej gry, wybrali takie kultowe hity jak Chrono Trigger i seria Suikoden. Gra pierwotnie miała ukazać się latem zeszłego roku, ale dostała znaczne opóźnienie. Dzisiaj jednak poznaliśmy dokładną datę debiutu wersji na PlayStation 4 oraz jej cenę.

Więcej o Cosmic Star Heroine przeczytasz w naszej encyklopedii

Cosmic Star Heroine zadebiutuje już 11 kwietnia 2017 roku na konsoli PlayStation 4. Wersja dla przenośnej konsoli Sony - PlayStation Vita - pojawi się nieco później. Produkcja wesprze opcję Cross-Buy, więc decydując się na zakup jednej wersji, dostaniemy nieodpłatny dostęp do pobrania egzemplarza na drugi sprzęt Sony. Tytuł zostanie wyceniony na $14.99, co powinno się przełożyć na cenę oscylującą w granicach 60-70 zł.

Cosmic Star Heroine zebrało ponad 130 tysięcy dolarów na serwisie Kickstarter. Twórcy jednocześnie twierdzą, że jest to najambitniejszy projekt w historii Zeboyd Games. Utrzymane w retro grafice RPG opowie historię Alyssy L'Salle. Bohaterka jest szpiegiem na usługach galaktycznego rządu i po odkryciu pewnego spisku trafia na celownik osób, którym jego ujawnienie jest nie na rękę. Możemy liczyć na ciekawą historię i przyjemną rozgrywkę nawiązującą do klasyków gatunku. Wszystko to w klimatach retro science fiction.

Cosmic Star Heroine - zwiastun

 

 

Źródło: http://gematsu.com/2017/03/cosmic-star-heroine-ps4-pc-launches-april-11

Tagi: cosmic star heroine cross-buy kickstarter playstation 4 playstation vita wideo zeboyd games