Daniel Stroński Daniel Stroński 03.03.2017 15:42
Śródziemie: Cień Wojny. Rozgrywkę zobaczymy w przyszłym tygodniu
479V

Śródziemie: Cień Wojny. Rozgrywkę zobaczymy w przyszłym tygodniu

Śródziemie: Cień Wojny wyciekło dzień przed oficjalną zapowiedzią, ale szybko uzupełniono to pierwszym zwiastunem i zapowiedzią premiery w tym roku. Co z rozgrywką? Zobaczymy ją za kilka dni.

Śródziemie: Cień Wojny wydawało się pewnikiem po świetnym przyjęciu poprzedniczki Śródziemie: Cień Mordoru, która okazała się udanym miksem sprawdzonych rozwiązań gry akcji z otwartym światem. W sierpniu tego roku znów będziemy mieli okazję wcielić się w Taliona i jego duchowego towarzysza Celebrimbora, a naszą nową misją będzie wykucie nowego Jedynego Pierścienia.

Edycja kolekcjonerska gryŚródziemie: Cień Wojny za 1200 zł

Śródziemie: Cień Wojny będzie prawdopodobnie tym samym bezpiecznym sandboksem co pierwsza część studia Monolith Productions, korzystając ze sprawdzonych schematów i udanego systemu Nemezis wśród uruków, ale sam fakt bycia sequelem wymaga tego, byśmy dostali coś nowego. Na razie nie mamy wiele szczegółów, lecz dużo powinien powiedzieć nam pierwszy pokaz rozgrywki, który twórcy zapowiedzieli na oficjalnym koncie twitterowym gry. Gameplay zostanie ujawniony w przyszłą środę, 8 marca:

Z pierwszych ogólników na temat kontynuacji coś tam już jednak wiemy. System Nemezis ma zostać znacznie rozbudowany (pojawią się odmienne plemiona uruków), a stając do walki z Sauronem i jego poddanymi (akcja dzieje się między Hobbitem a trylogią Władcy Pierścieni), zajmiemy się przejmowaniem wrogich fortec i obroną zdobytych w ten sposób miejscówek przed wrażymi atakami. 

Śródziemie: Cień Wojny - oficjalny polski zwiastun

 

Co do wycieku sprzed premiery, wiemy o pakiecie popremierowych dodatków: dwóch rozszerzeń plemion w systemie Nemezis, dwóch rozszerzeń fabularnych oraz tajemniczą skrzynię ze skarbami, która może być zwyczajnym zestawem przydatnych przedmiotów, paczką skinów dla postaci i broni lub czegoś zupełnie nowego w serii.

Warta uwagi jest również bogata edycja kolekcjonerska, którą wyceniono na $300 (~1200 zł) i zawiera:

  • złotą edycję gry Śródziemie: Cień Wojny ze steelbookiem,
  • opakowanie premium z magnesem Pierścienia Władzy,
  • ekskluzywną skrzynkę mithrilową z dodatkową zawartością w grze,
  • ścieżkę dźwiękową,
  • ~30cm statuetkę Tar-Goroth Balrog vs. Carnan Drake,
  • mapę Mordoru na tkaninie,
  • kolekcję litografii,
  • paczkę naklejek,
  • pudło kolekcjonerskie.

Źródło: Twitter (@shadowofwargame)

Tagi: Monolith Productions Śródziemie: Cień Wojny Warner Bros. Interactive