Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 01.03.2017 20:42
EA widzi okazję, by dodać tryb Ultimate Team do innych gier
990V

EA widzi okazję, by dodać tryb Ultimate Team do innych gier

Star Wars Battlefront czy seria Battlefield - wydawca Electronic Arts szuka kolejnych sposobów na wprowadzenie modelu znanego z Ultimate Team do innych tytułów ze swojego portfolio.

Tryb Ultimate Team stał się nieodłączną funkcją kolejnych sportowych gier produkowanych przez Electronic Arts. Doszło do tego, że obecnie fani nie wyobrażają sobie kolejnych części piłkarskiej serii FIFA bez trybu FUT. Ta wariacja zabawy przynosi firmie aż 800 milionów dolarów zysków rocznie, co stanowi 20% wzrost względem poprzednich lat. Nic więc dziwnego, że widząc potencjał finansowy, EA rozważa przeniesienie tego modelu poza swoje tytuły sportowe.

Fifa 17. Drużyna tygodnia FUT#24

Ultimate Team polega na zdobywaniu i kupowaniu specjalnych kart oraz paczek zawierających unikalnych zawodników, z których następnie tworzymy tytułową drużynę. Przemawiając podczas odbywającej się w Londynie finansowej konferencji Morgan Stanley Technology, Blake Jorgensen stwierdził, że funkcja cieszy się ogromną popularnością. Firma Electronic Arts jest bardzo zadowolona z zysków generowanych przez Ultimate Team i przygląda się możliwości rozszerzenia działania tej funkcji poza gry sportowe. Jako przykład podano gry z serii Battlefield i Star Wars Battlefront, które mogłyby korzystać z podobnych modeli. 

Blake Jorgensen dodał:

Gry takie jak Battlefield czy Battlefront, nasza gra korzystająca z licencji Star Wars, która jest bardzo podobna pod względem głębi rozgrywki - prawdopodobnie udałoby nam się dodać do tych tytułów podobny mechanizm. Spędzamy naprawdę dużo czasu zastanawiając się nad tym (...) Nie nastąpi to jutro, ale w ciągu kolejnych kilku lat zauważycie, że wprowadzamy podobne rozwiązania do większej liczby gier z naszego portfolio.

Ultimate Team okazało się dla EA wielkim sukcesem. Tryb cieszy się szczególnie ogromną popularnością w serii FIFA, gdzie sprawił, że rywalizacja z innymi graczami nabrała zupełnie innego wymiaru. Mechanizm zbierania wirtualnych kart motywuje graczy na całym świecie do ciągłej rozbudowy swojej wymarzonej drużyny. 

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-03-01-eas-ultimate-team-now-worth-USD800-million-annually

Tagi: Battlefield ea games EA Sports Electronic Arts fifa madden PlayStation 4 playstation 4 pro star wars battlefront ultimate team