SKLEP
Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 16.12.2016 19:53
Wiele różnych światów i brak jakichkolwiek granic, oto nowy sieciowy sandbox - Boundless
504V

Wiele różnych światów i brak jakichkolwiek granic, oto nowy sieciowy sandbox - Boundless

Boundless (PS4) opisywany jest przez twórców jako przedstawiciel gatunku znanym nam jako sandbox, czyli piaskownica pozwalająca graczowi na dowolną zabawę, jednak jeśli przyjrzymy się bliżej założeniom gry, to zauważymy, że bliżej tej produkcji do MMORPG. 

Boundless (PS4) zgodnie z tytułem nie stawia przed nami żadnych granic. Jako bohater możemy wybrać świat, na który chcemy się udać, a następnie zwiedzić go, odnaleźć ukryte skarby, tajemnice, podziwiać wyjątkową faunę i florę. Co ciekawe, niezależnie od planety, na której się znajdujemy, możemy zobaczyć każde inne ciało niebieskie na naszym niebie. Część z nich będzie oczywiście zwykłą małą kropeczką, lecz te bliższe będą renderowane w czasie rzeczywistym, co pozwoli nam podejrzeć konstrukcje i życie innych graczy. 

Podczas zwiedzania nowego obszaru będziemy mogli użyć specjalnego Totemu, który otworzy portal, dzięki któremu w każdej chwili będziemy mogli wrócić do tego świata, niezależnie gdzie będziemy. 

Dużą rolę uniwersum Boundless (PS4) ma być społeczność graczy. Każdy będzie mógł przejąć jakiś nieposiadany obszar ziemi i zbudować na nim swoje bezpieczne schronienie, a jeśli zbierze się grupa osób chcąca współpracować, to mogą stworzyć nawet całe miasto. Największe gildie będą mogły panować nad jakąś planetą, a być może nawet całym wszechświatem. Również i ekonomia w tej grze będzie zależna jedynie od poczynań graczy. Każdy sklep, który znajdziemy będzie musiał zostać otwarty przez inną osobę, a jego asortyment to po prostu loot, który ktoś kiedyś zebrał. 

Tytuł ten wygląda na bardzo ambitny i duży projekt, który ma spore szanse powodzenia, jeśli na starcie uda mu się przyciągnąć wielu graczy. Takie produkcje w ogromnym stopniu polegają na ilości aktywnych osób, jeśli ta będzie niska, to gra szybko umrze. Boundless (PS4) ma pojawić się w przyszłym roku. Twórcy wspominali, że serwery będą dzielone pomiędzy PC a PS4, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o małą liczbę graczy, o ile oczywiście tytuł okaże się wystarczająco ciekawy. Poniżej znajdziecie zwiastun, który zaprezentuje niektóre aspekty gry, między innymi dosyć specyficzną oprawę graficzną.

 

Tagi: Boundless playstation 4 wideo Wonderstruck