Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 16.11.2016 13:50
Bijatyka dla każdego? Oto Fantasy Strike
634V

Bijatyka dla każdego? Oto Fantasy Strike

Zapomnijcie o przydługich kombinacjach z Tekkena czy całej masie ciosów specjalnych gier z serii Mortal Kombat. Fantasy Strike (PS4) opiera się na bardzo prostych zasadach, jednak wciąż wymaga sporego treningu i świetnego refleksu. 

Głównym założeniem Fantasy Strike (PS4) była prostota. Nawet początkujący gracz, który nigdy nie miał do czynienia z bijatykami powinien od razu czuć się swobodnie i móc walczyć na zadowalającym poziomie. Nie oznacza to jednak, że mechanika jest płytka, wręcz przeciwnie, by opanować walkę na poziomie mistrzowskim będzie trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu.

Za każdy cios odpowiada jeden przycisk, więc sterowanie jest bardzo proste. Aby uniknąć zbyt defensywnej postawy graczy, twórcy zdecydowali, że rzut przeciwnikiem będzie zadawał ogromne obrażenia, jednak również i ten atak jest możliwy do skontrowania. Wystarczy, że nasza postać przestanie się ruszać, a my nie będziemy dotykać żadnego z przycisków, wtedy próba rzucenia nami kończy się odwrotną sytuacją, to nasz wróg oberwie. 

Więcej szczegółów i fragmenty rozgrywki poznamy na początku grudnia, gdyż Fantasy Strike (PS4) będzie prezentowane na PlayStation Experience. 

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2016/11/14/fantasy-strike-dodges-genre-complexity-to-create-a-ps4-fighting-game-for-everyone/

Tagi: Fantasy Strike playstation 4 Sirlin Games

Nie przegap