tandiblue tandiblue 22.10.2016 08:00
Japońska Przystań #45 - tygodnik o grach z KKW
710V

Japońska Przystań #45 - tygodnik o grach z KKW

Fani serii Atelier mają w tym tygodniu powody do zadowolenia. Koei Tecmo zapowiedziało wydanie na zachodzie Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PS Vita). Wydawca także ujawnił kolejne materiały z nadchodzącej Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4). W Przystani Monokuma zaprasza na wycieczkę po szkole w Danganronpa V3: Minna no Koroshiai Shin Gakki (PS4), nie zabraknie też informacji o Berserk and the Band of the Hawk (PS4), Samurai Warriors: Sanada Maru (PS4), Digimon World: Next Order (PS4). Miłej lektury.

1. Edycja Kolekcjonerska Sonic Mania (PS4) zapowiedziana dla Europy

Fanów niebieskiego jeża na pewno ucieszy wiadomość o pojawieniu się specjalnego wydania nadchodzącej gry Sonic Mania (PS4)[/gra w Europie]. Edycję kolekcjonerską będzie można zamówić poprzez sklep wysyłkowy Amazon. Zestaw będzie zawierał :

  • Figurkę Sonica, której podstawka imituje konsolę Mega Drive
  • Kartę kolekcjonerską z kodem do ściągnięcia gry
  • Replikę kartridża ze złotym pierścieniem
  • Kolekcjonerskie pudło

Zawartość zestawu powinna usatysfakcjonować również fanów retro. Niestety, jak już pewnie zdążyliście zauważyć, w tej edycji nie znajdziecie kopii fizycznej gry, a tylko kod do pobrania. Premiera [gra]Sonic Mania (PS4) planowana jest na wiosnę 2017 roku.

źródło: http://gemat(...)d-europe


2. Zobacz zwiastun z Nights of Azure 2: Bride of the New Moon (PS4)

GUST opublikował zwiastun z Nights of Azure 2: Bride of the New Moon (PS4) w którym oprócz przedstawienia głównych bohaterek zobaczymy urywki z samej rozgrywki. Gra ukaże się w Japonii 22 grudnia.

źródło: http://gemat(...)-trailer


3. Pokaźna galeria z Sword Art Online: Hollow Realization (PS4)

Bandai Namco udostępniło dużą porcję obrazków z Sword Art Online: Hollow Realization (PS4). Galerię zawierającą 60 zrzutów ekranu z gry możecie zobaczyć tutaj. Poniżej materiał  prezentujący 11 minut rozgrywki z wersji na PS Vita.

Premierę gry w Europie wyznaczono na 8 listopada.

źródło: http://gemat(...)eenshots

źródło: http://gemat(...)gameplay


4. Wycieczka po szkole i garść nowych informacji z Danganronpa V3: Minna no Koroshiai Shin Gakki (PS4)

Spike Chunsoft zaktualizował swoją stronę internetową poświęconą Danganronpa V3: Minna no Koroshiai Shin Gakki (PS4). Ujawnione zostały lokacje oraz szczegóły dotyczące przebiegu rozgrywki.

Prowadząc śledztwo często będziemy zaglądać do różnych, interesujących pomieszczeń jakie kryje w sobie budynek szkoły. Wśród nich odwiedzimy :

Szkolny magazyn - na pewno znajdziemy w nim wiele przydatnych rzeczy.

Stołówka połączona z kuchnią - konwersacje przy śniadaniu to doskonała okazja do zbierania cennych informacji

Pokój gier - idealne miejsce dla odprężenia przed kolejną rozprawą

Konstrukcja gry w porównaniu z poprzednimi częściami zasadniczo nie ulegnie zmianie. Fabuła została podzielona na rozdziały - w każdym musimy wskazać prawdziwego sprawcę. Pomiędzy kolejnymi sprawami będzie czas wolny na włóczenie się po szkole i poznawanie się lepiej z innymi więźniami Akademii Monokumy. W klasowych rozprawach pojawią się tzw. "Super High Schol Level talents czyli najbardziej uzdolnieni i utalentowani prymusi. Będą oni badać daną sprawę z różnych perspektyw i tutaj gracz musi "wyczuć" czy przekazane informacje okażą się pomocne czy raczej jest to zwykła podpucha.

Nowy rok szkolny z Monokumą Japończycy zaczną 12 stycznia 2017 roku. Zachodni gracze tęskniący za tym pluszowym sadystą muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

źródło: http://gemat(...)ame-flow


5. Eksploracja i walka w Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4)

GUST podzielił się nowymi informacjami z przebiegu rozgrywki i galerią obrazków z Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4).

Eksploracja - w porównaniu z poprzednimi odsłonami alchemicznej sagi ten element gry został znacznie rozbudowany. Przede wszystkim twórcy postawili na większą różnorodność ukształtowania terenu. Będzie można pływać pod wodą, zbadać podziemne tunele. W wyznaczonych miejscach będzie można łowić ryby - niektóre niezbędne materiały do syntezy możliwe będą do uzyskania tylko poprzez wędkowanie.

Dzięki alchemii Firis będzie mogła tworzyć różne przydatne przedmioty - także takie, które będą niezbędne przy zbieraniu cennych składników. Niektóre składniki będą możliwe tylko do zdobycia przy wykorzystaniu określonych narzędzi. Podczas eksploracji gracz może natrafić na tzw. Chain Quests - są to specjalne zadania, których wykonanie umożliwi podróżowanie do wcześniej niedostępnych miejsc.

Walka - tutaj wciąż twórcy trzymają się dobrze sprawdzającego w praktyce systemu turowego. Podobnie jak w poprzednich częściach został on lekko zmodyfikowany. Napełniając specjalny wskaźnik gracz będzie miał do dyspozycji atak łączony tzw. Chain Burst. W zależności od kombinacji ataków i członków drużyny przewidziano różne finishery tzw. Chain Finish. W tym trybie, gdy specjalny wskaźnik (Linkage) osiągnie 150%, postać atakująca w drużynie jako pierwsza zada ogromne obrażenia przeciwnikowi wykorzystując swoją umiejętność specjalną.

Galerię obrazków w której możecie zobaczyć między innymi przyjaciół Firis (Annnelies, Tianę i Fritza) znajdziecie tutaj. Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4) pojawi się w Japonii 2 listopada. Wydawca nie ogłosił jeszcze zachodniej daty premiery.

źródło: http://gemat(...)ame-flow

źródło : http://gemat(...)gameplay


6. Sequel bijatyki Chaos Code z przybliżoną datą premiery

FK Digital zapowiedziało pojawienie się na rynku japońskim i azjatyckim następcy Chaos Code (PS3). Gra Chaos Code : New Sign of Catastrophe będzie miała premierę w listopadzie i będzie można ją kupić tylko w wersji cyfrowej. Deweloper potwierdził plany wydania tej produkcji na zachodzie. W porównaniu do poprzedniczki dojdą dwie nowe postacie (Lupinus i Ray), nowe tryby rozgrywki (Survival Mode, Score Attack Mode i Mission Mode zawierający ponad 50 unikalnych wyzwań). Nie zabraknie ustawień skupiających się na stylu walki gracza i trybu multi. Poniżej zwiastun tego tytułu i materiał wideo objaśniający w wyczerpujący sposób mechanikę gry.


 

źródło: http://gemat(...)pan-asia


7. Zobacz opening i walki z bossami w Berserk and the Band of the Hawk (PS4)

Koei Tecmo zdradziło jak będzie wyglądała czołówka do Berserk and the Band of the Hawk (PS4). Opening podobnie jak sama gra jest krwawy i widowiskowy.

Wydawca podzielił się również krótkim nagraniem przedstawiającym walki z bossami.

Jeśli interesuje Was wersja na przenośną konsolę, to urywki z rozgrywki możecie zobaczyć poniżej.

Europejska premiera Berserk and the Band of the Hawk (PS4) wyznaczona została na 24 lutego.

źródło:http://gemat(...)ng-movie

źródło: http://gemat(...)gameplay


8. Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PS Vita) zmierza na zachód. Będzie edycja kolekcjonerska

Koei Tecmo zapowiedziało wydanie Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PS Vita) na zachodzie. Gra pojawi się w Europie 20 stycznia. Dla największych fanów alchemicznej serii wydawca przygotował edycję kolekcjonerską.

Zestaw będzie zawierał :

  • Soundtrack z gry z 30 utworami
  • 48-stronicowy artbook
  • Chusteczkę z mikrofibry z wizerunkiem głównych bohaterek w wersji chibi
  • Kolekcjonerskie opakowanie

W porównaniu z grą wydaną na PlayStation 3, wersja z dopiskiem Plus rozszerzy wątki fabularne dotyczące protagonistek i zjawiska Wiecznego Zmierzchu, które jest przyczyną umierania świata. Pojawią się dodatkowe scenariusze dla takich postaci jak Ayesha, Keithgriff, Escha i Logy. Ponadto dodane zostaną nowe obszary do odwiedzenia, w których na pewno nie zabraknie walk z bossami.

źródło: http://gemat(...)-january


Tagi: gry z japonii Japonia Japońska Przystań jrpg

Przejdź do strony