Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 14.10.2016 09:41
Jak wypucować swoje PlayStation VR?
2493V

Jak wypucować swoje PlayStation VR?

Kupiliście już PlayStation VR? Zastanawiacie się nad konserwacją urządzenia? Sony postanowiło wypuścić dwa nowe wideo instruktażowe pokazujące, w jaki sposób należy czyścić gogle.

Jak zaobserwujemy na dwóch materiałach, PlayStation VR ma dwa elementy, które podlegają względnie regularnemu czyszczeniu i wymagają czegoś więcej niż użycia szmatki.

W wypadku soczewek musimy myśleć o nich jak o okularach. Oznacza to, że należy czyścić je chusteczką z mikrofibry i nie stosować przy tym wody. Tutaj za wiele problemów nie ma.

Trochę więcej kłopotów może sprawić osłonka świetlna. Zanim zaczniemy jej czyszczenie, należy ją po pierwsze w całości odpiąć, a następnie włożyć pod ciepłą wodę. Używanie zmywarek jest na tym etapie absolutnie zakazane.

Choć to wszystko nie wydaje się zbyt skomplikowane, wideo sugerują, aby poza zachowaniem zdrowego rozsądku, nie używać po prostu żadnych środków chemicznych przy czyszczeniu naszego headsetu. Do pełnego jego oczyszczenia wystarczy ciepła woda i chusteczka z mikrofibry, o czym należy pamiętać. Warto także pomyśleć o jakimś pokrowcu lub przynajmniej pudełku, w którym moglibyśmy trzymać urządzenie, gdy z niego nie korzystamy, gdyż zapewne bardzo łatwo łapie kurz.

Tagi: playstation 4 playstation vr wideo