tandiblue tandiblue 15.10.2016 08:00
Japońska Przystań #44 - tygodnik o grach z KKW
676V

Japońska Przystań #44 - tygodnik o grach z KKW

Kolejny tydzień października upłynął pod znakiem VR i podgrzewania atmosfery przed nadchodzącymi premierami. W Przystani sporo informacji na temat gier z uniwersum Sword Art Online, szczegóły dotyczące dema World of Final Fantasy (PS4), które będzie można już pobrać w najbliższy poniedziałek. Poza tym nowe informacje i materiały z Berserk and the Band of the Hawk (PS4), Samurai Warriors: Sanada Maru (PS4), Fate/Extella: The Umbral Star (PS4).

1. Europa otrzyma edycję kolekcjonerską Tales of Berseria (PS4)

Bandai Namco potwierdziło wydanie edycji kolekcjonerskiej Tales of Berseria (PS4) w Europie. Zestaw poza samą grą będzie zawierał :

  • dwie figurki chibi (Laphicet i Velvet)
  • 3 metalowe monety z wizerunkiem postaci z gry
  • Soundtrack
  • Artbook
  • Poradnik
  • Kolekcjonerski steelbook (Bienfu)
  • Kolekcjonerskie opakowanie

Tales of Berseria (PS4) pojawi się w Europie 27 stycznia.

źródło : http://gemat(...)d-europe


2. Demo World of Final Fantasy (PS4) będzie dostępne do pobrania już od przyszłego tygodnia.

Jeśli nie możecie już się doczekać premiery World of Final Fantasy (PS4) albo jeszcze wahacie się przed zakupem, to sprawdzenie wersji demonstracyjnej będzie dobrą okazją na zapoznanie się z tym tytułem. Demo pojawi się w europejskim PS Store 17 października i za ukończenie twórcy przewidzieli bonus w postaci odblokowania dodatkowej walki w koloseum i zdobycie Magitek Armor P już w pełnej wersji gry. W demie będzie można napotkać wybrane Miraże i znanych bohaterów z uniwersum Final Fantasy. Pojawią się Cloud, Lightning i Squall. Square Enix podzieliło się również czołówką z gry, która zgrabnie łączy dwa style animacji.

Premiera gry w Europie zaplanowana jest na 28 października.

źródło : http://gemat(...)ng-movie


3. Premierowy zwiastun Divine Prison Tower: Mary Skelter (PS Vita)

Z okazji japońskiej premiery Divine Prison Tower: Mary Skelter (PS Vita), która odbyła się 13 października Compile Heart opublikowało premierowy zwiastun. Na tym trwającym ponad 4 minuty materiale możemy zobaczyć urywki z samej rozgrywki, głównie walki ze złowrogimi stworami Marchen, które opanowały podziemne więzienie. Zapowiada się krwisty dungeon-crawler z ciekawym systemem walki i młodymi dziewczynami żądnymi krwi. O premierze gry na zachodzie nic jeszcze nie wiadomo.

źródło : http://gemat(...)-trailer


4. Intrygujące Blue Reflection: Sword of the Girl Who Dances in Illusions (PS4) otrzymało krótki trailer.

GUST poza cyklicznym wydawaniem kolejnych części swojego alchemicznego tasiemca pracuje również nad całkiem nowym projektem. Blue Reflection: Sword of the Girl Who Dances in Illusions (PS4) ma być JRPG opowiadającym historię młodej dziewczyny Hinako Shirai, której największym marzeniem jest powrót do zdrowia i kontynuowanie jej wielkiej pasji jaką jest balet. Główna bohaterka nabywa magiczną moc daną jej przez dwie tajemnicze dziewczyny i pod jej wpływem staje się wojowniczką nazwaną przez twórców Reflector. Hinari wierzy, że jej wysiłek nie pójdzie na marne i zgodnie z obietnicą jej stopa zostanie wyleczona. GUST podzielił się krótkim zwiastunem z tej produkcji, ale nie spodziewajmy się tutaj urywków z rozgrywki. Trailer ma charakter koncepcyjny, pokazuje wstępne szkice i sylwetki postaci z gry.

źródło : http://gemat(...)-trailer


5. Garść nowych informacji z Sword Art Online: Hollow Realization (PS4)

Bandai Namco podzieliło się nową porcją informacji na temat nadchodzącej gry Sword Art Online: Hollow Realization (PS4). Twórcy zdradzili kilka szczegółów dotyczących mechaniki gry i planowanych dodatków.

1. Nowe rodzaje zadań Event Fragments i Episode Quests

Podczas eksploracji pojawią się specjalne zadania nazwane przez twórców Event Fragments. Uaktywnienie ich wiąże się ze spełnieniem ściśle określonych warunków po czym pojawią się one na mapie świata.

Zaliczenie Event Fragments pozwoli odblokować zadania specjalne na większą skalę tzw. Episode Quests.

Za wykonanie Event Fragments i Episode Quests przewidziane są różne, cenne nagrody.

2.Evil Gods

Jeśli szukacie wyzwania to ucieszy Was na pewno wiadomość o pojawieniu się bardzo groźnego wroga jakim jest Evil God, którego pokonanie w trybie standardowym gry może okazać się niemożliwe - w tym przypadku niezbędna okaże się kooperacja online z innymi graczami. Tacy potężni przeciwnicy będą pojawiać się w określonych miejscach i czasie, Bądźcie więc czujni!

3. Kimzel

Kimzel należy do rasy mrocznych elfów i dzierży charakterystyczny miecz z zakrzywionym ostrzem. Głosu użycza jej Shizuka Ito. Kirito i Asuna spotkają ją podczas wykonywania jednego z wielu zadań specjalnych.

4. Richter - tajemniczy gracz

Twórcy ujawnili pojawienie się w grze Richtera, tajemniczej postaci, która wydaje się być znajomym Sinon, chociaż sądząc po jej wyrazie twarzy i tego nie można być pewnym.

5. DLC “Shrine Maiden of the Abyss

Zapowiedziano płatne DLC zawierające trzy rozdziały z zupełnie nową historią.

6. Darmowy dodatek “Fighters of the Blue Sky”

Aktualizacja “Fighters of the Blue Sky” pojawi się pod koniec roku i przedłuży czas gry o kolejne 20 godzin. W dodatku pojawią się min. dodatkowe postacie (Seven i Rain z gry Sword Art Online: Lost Song) oraz nowe mapy i scenariusze.

Yosuke Futami, producent gry zapewnił w jednym z wywiadów, że zaliczenie głównego wątku zajmie około 30-40 godzin. Łowcy trofeów i maniacy, którzy lubią zaglądać w każdy kąt i nie przepuszczą żadnej misji pobocznej spędzą z tym tytułem  nawet do 100 godzin - w sam raz na długie, zimowe wieczory ^^. Futami zapewnił również, że gra będzie wspierała funkcję cross-save.  W wywiadzie poruszono także interesującą kwestię wydawania w przyszłości gier na PS Vita. Producent Sword Art Online: Hollow Realization (PS4) zapewnił, że ta platforma wciąż jest na tyle popularna w Japonii, że nie musimy się martwić o to, że zabraknie zapowiedzi nowych gier w przyszłym roku. Poza tym istnieje spore grono fanów SAO na całym świecie, którzy preferują rozgrywkę na przenośnej konsoli. Z drugiej strony, Futami zaznaczył, że nie jest pewien jak będzie sytuacja wyglądać za dwa lata i później. Być może docelowymi platformami będą już tylko PS4, Xbox One i Steam.

Sword Art Online: Hollow Realization (PS4) pojawi się w Europie 8 listopada.

źródło : http://gemat(...)d-quests

źródło : http://gemat(...)ycc-2016


6. Nowe materiały z Fate/Extella: The Umbral Star (PS4)

Marvelous opublikowało nowe materiały z nadchodzącej produkcji Fate/Extella: The Umbral Star (PS4). Poza galerią obrazków, którą możecie obejrzeć tutaj przybliżono takie elementy gry jak ustawienia poziomu trudności, tryb "Free Mode" oraz ujawniono bonusową zawartość do pobrania.

Przy wyborze lokacji będzie można wybrać jeden z czterech poziomów trudności w zależności od własnych umiejętności i poziomu na jakim jest Sługa. Utrudnianie sobie gry nie tylko sprawi, że wrogowie staną się jeszcze potężniejsi, ale pozwoli na zdobycie lepszych recept, pozwalających rozwinąć umiejętności (Install Skills) i techniki (Mystic Codes).

 W trybie Free Mode będzie można odwiedzać wcześniej zaliczone lokacje wybierając swoje ulubione Sługi. Do pierwszych kopii gry (first print) będzie dołączona bonusowa zawartość w postaci kostiumów "Pure Night Dress".

Fate/Extella: The Umbral Star (PS4) pojawi się w  Japonii na PS4 i PS Vitę 10 listopada. Dokładna data premiery na zachodzie nie została jeszcze ujawniona.

źródło : http://gemat(...)-trailer


Tagi: gry z japonii Japonia Japońska Przystań jrpg

Przejdź do strony